Гордо несім нашу славу: XIX Крайовий З’їзд СУМ в Україні

0
271

Цими вихідними 23-24 жовтня на Київщині відбувся XIX Крайовий З’їзд Спілки Української Молоді в Україні.

Крайовий З’їзд скликається раз на два роки, аби підбити підсумки і надати оцінку роботи крайовим органам СУМ в Україні за цей період, визначити напрямні діяльності на наступну каденцію та обрати новий провід організації.

Цьогоріч делегати Крайового З’їзду з’їхалися до столиці, де протягом двох днів тривала робота найвищого керівного органу СУМ в Україні.

Розпочали Крайовий З’їзд з гімну Спілки, рядки якого є гаслом організації на 2021 рік: «Гордо несім нашу славу». Адже саме цього року ми відзначаємо ювілей, важливу та визначну для нашої історії річницю – 75-ліття відновлення СУМу в діаспорі.

Вшанували пам’ять хвилиною мовчання сумівців подруги Віри Гайдамахи та друга Миколи Чабана, які цьогоріч відійшли у вічність. Їхня праця та здобутки на сумівській ниві сьогодні є дуже цінним скарбом організації. Молитвою ми віддячуємо їм за служіння та просимо в Бога, щоб прийняв їх до царства небесного.

З вітальним словом від Світової Управи СУМ звернулася заступниця голови подруга Неля Лавриненко: «Час, коли ми відзначаємо 75-ліття відновлення діяльності СУМ в Діаспорі, є доброю нагодою не лише для святкувань, але й для підведення певних підсумків.

Бачити Україну незалежною державою було мрією сумівців, які понад сім десятків років тому, в країнах свого поселення, присягали на вірність українській справі.

Тридцять років тому ця мрія збулася, а Прапор СУМ вільно майорить на землях Рідного Краю! У цьому є заслуга багатьох поколінь борців за волю України, а в їх числі – членів нашої організації. Сьогодні ми є продовжувачами їхньої справи! Міцно тримаймо сумівський стяг, поширюймо сумівську ідею, розвиваймо організаційні клітини СУМ на нових територіях, гуртуймо дітей та молодь навколо правдивих національних цінностей, виховуймо та вишколюймо Юнацтво і цим робімо Україну сильнішою!»

На З’їзд завітали Андрій Гайдамака з вітаннями від Проводу ОУН(б), Заступниця міністра молоді та спорту Марина Попатенко, Голова Пласту Юрій Юзич, Голова МНК Сергій Репік, Голова НУМО Олена Подобєд-Франківська, друзі з СУМ-Харкова, Начальниця відділу НПВ Оля Євтушок та заступниця начальника управління молоді та спорту КОДА Світлана Назарук.

В електронному вигляді вітання також надійшли від Президента СКУ Павла Грода, отця ректора УКУ Богдана Праха, Голови ЛОДА Максима Козицького та Крайових Управ СУМ в Америці, Канаді, Австралії та Великій Британії.

Після звіту Голови КУ СУМ в Україні Андрія Фендика та інших членів керівних органів, Крайовий З’їзд надав уступаючій управі абсолюторій та подякував за працю та здобутки.

Відбулась церемонія нагородження почесною відзнакою «Хрест сумівця-бійця» друзів Олега Юрченка та Юрка Фартушного. Високо цінуємо їхню відданість сумівській присязі в обороні незалежності та територіальної цілісності України.

Рішенням З’їзду було надано ІІІ ступінь Суспільника Юрію Іляшу, Денису Степанову та Олександру Семерзі. В свою чергу, за довголітню і віддану працю (понад 25 років) на сумівській ниві відзнакою «Каменяр» у платині був нагороджений друг Богдан Бень.

Опісля офіційної частини розпочалась робота в комісіях, які визначали напрямні розвитку діяльності СУМ в Україні на наступні два роки: номінаційна, резолюційна, виховна, статутна та організаційна.

Другого дня делегати взяли участь в Божественій Літургії та продовжили роботу згідно регламенту. До З’їзду долучився Голова Світової Управи друг Андрій Бігун, привітав учасників та побажав мудрих рішень та плідних постанов.

Підсумками Крайового З’їзду було набрання керівні органи СУМ в Україні.

Крайова Управа:
Голова – Леся Голик;
Перший заступник голови, виконавчий директор таборової оселі – Андрій Фендик;
Заступник голови – Анастасія Віль;
Секретар – Владислава Білик;
Голова Крайової Виховної Ради – Святослав Липовецький;
Скарбник – Юрій Іляш;
Референт ратницької діяльності – Олег Мазур;
Інформаційний референт – Надія Кибукевич;
Референт організаційного розвитку – Тетяна Ковальова.

Крайова Контрольна Комісія:
Голова — Олександр Семирга;
Сергій Глущак, Мирослав Симчич.
Заступники: Ольга Рябцева, Василь Ясінець.

Крайовий Товариський Суд:
Голова — Богдан Бень;
Віктор Ягун, Паавло Євтушок.
Заступники: Арсен Кононенко, Святослав Вітер.