50 літній Ювілей СУМу м. Дарбі

0
439

16 травня 2015р. десь коло 6 год. вечора гості почали прибувати до Українського клубу Левада у м. Дарбі.

Фужером шампанського, ласкавою усмішкою та щирим запрошенням гостей вітав  довголітній скарбник СУМу Петро Купранець. Він запрошував гостей до святково прибраного залу,  де смачно пахнуло запашними стравами і лунала наша рідна музика.

Стіни залу прикрашали фотографії  молодих сумівців, яким зараз вже купа років, вони  знаходили себе на фотографіях з усмішкою на устах і вигуками «як це було гарно коли ми були молодими», « а памятаєш як ми в Тарасівці працювали……»

Деякі фото були висвітлені в великому розмірі і показані через прожектор у залі.

Хронолоія  фотографій нагадувала старшим про початки зародження СУМу в Дарбі і про їхню хоч і бідну але щасливу молодість в СУМі.

Свято відкрив Голова Осередку Йосип  Купранець. Він привітав всіх присутніх і представив  гостей свята, якими були гості з України, Лондона, Стокпорту а таксамо на святі був присутній заступник мера м. Дарбі  Paul Pegg.

На Англійській мові Ліда Деременда і на Українській мові Надя Сурма виступили з цікавими фактами з життя СУМу в Дарбі за останніх 50 років.

Говерла, серце СУМу в Дарбі, як завжди дарувала гостям чарівно милуючі око старанно відпрацьовані кроки  українського танцю. В перерві між виступами  виступив замісник мера    Paul Peg,  він висловив подяку за запрошення на таке чарівне мироприєство і був задоволений відмітити що молодь активно працює над збагаченням свого світогляду і культурного розвитку.

Після деяких мелодій виконаних ансамблем «Верховина» Йосип Купранець запросив на сцену

Голову Крайової Управи СУМу в Великобританії Зеновія Фініва, що привітав присутніх з цим великим Святом і вручив нагороди довголітнім членам СУМу.

А зокрема- подруги Ірина Добровольська і Ліда Деременда отримали 3 ступінь виховника, друг Петро Купранець отримав 3 ступінь суспільника, подруга Катерина Купранець отримала 3 ступінь культурника, друг Маркіян Стасів 2 ступінь суспільника, друг Андрій Камінський – 2 ступінь радника, друг Зеновій Фінів – 2 ступінь суспільника, друг Йосип Купранець – 3 ступінь суспільника.

Голова крайової управи СУМу Друг Зеновій Фінів  привітав СУМ  у м. Дарбі з 50 літнім ювілеєм і вручив Йосипові Купранцю почесну грамоту.

Йосип Купранець подякував всім організаторам цього свята а зокрема він висловив глибоку подяку  Марійці Стасів , Анні Перегінець, Оксані Щомак та  Наталі Сандар за приготування буфету.

За прикрашення залу він подякував Іванці Добровольській, Наталі Сандар та Андрієві Камінському.

Андрійкові і Петрусеві Стасів він подякував за виставку- показ  фотографій. Йосип подякував Андрієві Камінському за виготовлення білетів  і реклами на це свято, а так само  Йосип подя кував всім іншим учасникам що допомогли організувати це свято і гостям що постарались прибути на свято.

Офіційну урочисту частину було зачинено відспіванням Українського Національного Гімну.

Після закриття офіційної частини на сцені появився анамбль Червона Рожа і присутні закружляли під музику вальсу, польки та коломийки.

Частиною розваги на вечорі була «стояча лотерея» яку організував Петро Купранець. Гроші зібрані під час цієї лотереї було відправлено в фонд допомоги для дітей Героїв 2015.

Десь опісля півночі, коли прозвучав остальній прощальний вальс, всі присутні взялися за руки, створили довгий ланцюжок  і проспівали традиційну сумівську пісню «Ніч вже йде….»

На цьому свято завершилося.

Йосип Купранець і Надя Сурма

М. Дарбі.