Зачарований Вечір – 60 ліття оселі СУМ «Веселка»

0
396

Зачарований Вечір – 60 ліття оселі СУМ «Веселка»

IMG_2192 

Окружна Рада Осередків СУМ Південного Онтаріо влаштувала бенкет і забаву з нагоди 60 – ліття оселі СУМ Веселка в суботу 18-го жовтня 2014 в гарному приміщенні Українського Культурного Центру св. Володимира в Оквіл, Онтаріо.

Відзначення річниці пройшло під назвою «Зачарований Вечір». Сумівці, сумівські родини і прихильники СУМ вшанували минуле і святкували майбутнє чудової оселі «Веселка».

В 1954 року провідники СУМ закупили 100 акрову ферму на північ від Торонта близько міста Актон. Через 60 років, той клаптик землі перетворився в чарівне середовище де тисячі членів СУМ таборували, творили довго-тривалі знайомства і спільні спомини різних переживань.

IMG_2189Господиня вечора, Даріянна Винницька, закликала учасників пригадати спомини з їхього перебуття на «Веселці». До помочі, організаційний комітет виставив знимки з минулих декад – деякі висіли по стінах, а деякі перекидалися на екрані.

Перед вечерею о. Тарас Дусановський попросив учасників думками полинути на «Веселку» і уявити собі високу ватру яку розпалимо чутливим співом сумівської молитви «Коли вечір світять зорі». Посвятивши їду і пиття о. Тарас побажав всім смачної вечері.

Під час вечері, були представлені голова Крайової Управи СУМ Роман Британ який зложив привіт, президент Конґресу Українців Канади, Павло Ґрод, провідні одиниці управ осередків і почесні гості.

IMG_2171Члени комітету розбудови «Веселки» Оляна Ґрод і Леся Зелик подали інформації про ново-збудований павільйон ім. Михайла Ґаландюка та описали проєкти які будуть розпочаті щоби відновити і узимовити паланки, направити байсейн і водопроводи, ремонт перебиральниці і лазнички.

Друг Стефан Остафійчук розказав про візію недавно-покійної його дружини, сумівки i голови Контрольної Комісії СУМ в Канаді Адріяни Нарожняк про будову розвагового майдану для юнацтва/суменят і поширення користування «Веселки».

Долучуюся до закликів промовців і заохочую всіх по спроможності приєднатися до фінансової кампанії безпосередньо або через кампанії United Way яка проводиться річно по наших місцях праці або через спадщину чи життєве забезпечення. Якщо не ми, то хто?

IMG_2181Закінчили святкову частину відспіванням «Ніч вже йде» під дириґентурою о. Богдана Чолія.

Розвагова частина дала нагоду учасникам торгуватися за різні цінні речі через тихий аукціон, танцювати до музичних звуків гурту «Хлопці з Міста» або ділитися з подругами і друзями своїми переживаннями і споминами з «Веселки».

Для мене це був дуже зворушливий вечір. Нагадалися мені декілька спомини: перший мій табір (1962), членство в складі впорядників/виховників (1969 – 1973), пізнання мого мужа (1972) і наше подружжя (1977), комендант різних вишкільних і виховно-відпочинкових таборів (1989, 1992, 1993, 1995, 1996, 2002), найбільший скарб довго-тривале товариство з сумівцями з різних осередків Канади які разом зі мною таборували на «Веселці» і в зачарованій атмосфері серед природи гартувалися під гаслом «Бог і Україна».

IMG_2183Складаю подяку організаційному комітетові за гарне відзначення 60-ліття «Веселки». Бажаю Осередкам Південного Онтаріо дальших успіхів в розбудові оселі та організування таборів на многих літ.

Додаткові фотографії Ви можете знайти в нашій фотоґалерії: https://www.cym.org/ca/gallery

Надія Татарин – kолишня голова Крайової Управи СУМ Канади

 

СУМІВСЬКІ ВОГНІ      /Валентина Юрченкo/

Коли вечір світять зорі, Променисті і ясні,

Ми у нашому таборі Світим сумівські вогні.

Грає блиск на смаглих лицях, Квітне гордість у очах,

Пал завзяття й волі криця, В юних сумівських серцях.

Ой, світіть нам, вогні, променійте, На шляху до святої мети,

Дай нам, Боже, для Рідного Краю, Українські серця зберегти!

 Здивувались в небі зорі, Обступив нас темний гай:

“Хто такі ви тут в таборі? Чий покликав вас звичай?”

 Українського ми роду, Щастя Краю – наш звичай,

Дух гартуєм для свободи В боротьбі за Рідний Край.

 Ой, світіть нам, вогні, променисті На шляху до святої мети!

Дай нам, Боже, для Рідного Краю, Українські серця зберегти!