Сумівці подарували писанки церкві Присвятої Трійці в Кергонксоні

0
253

full with crossЗахована в горах Шаванганкс, недалеко  Кетскілських гір, стоїть церква Пресвятої Трійці, наче в рідних горах Карпатах, а на газоні перед церквою стоять дев’ять великих писанок, розмальованих взорами різних регіонів України.  Ці писанки є проект,виконаний юнацтвом осередку СУМ ім. Митрополита Андрея Шептицького в Ґошен, Нью-Йорк і подарований парафіянам та Церкві Пресвятої Трійці в Кергонксоні, як подяку за постійну їхню моральну та матеріальну підтримку сумівсьої праці з юнацтвом.

Цей проект задумали члени роя старшого юнацтва Вовки”, а до них долучився рій молодшого юнацтваВедмеді”.   Декотрі писанки є вирізані із дерева, а інші оформлені із гіпcy і вимальовані юнацтвом взорами Волині, Гуцульщини, Наддніпрянщини та Слобожанщини.   Інспірацією Проекту Писанок були великі писанки які кожного року прикрашують вхід до українського музею в Стемфорді.  Деякі  члени роя Вовки бачили ці писанки ще кілька років тому, коли вони відвідали музей.from rt

Старше юнацтво адаптувало цю ідею, щоб підходило своїм потребам (і бюджеті!)Використовуючи фанеру і штукатуру, виховники змайстрували писанки, яких юнацтво тоді  прикрасали фарбоюКожна писанка була написана юнацтвом осередку СУМ, віком від семи до шістнадцяти років.

Церква Пресвятої Трійці святкує Великдень по старому стилі, за юліанським календарем, і чудово виписані писанки (шість деревяних  і три гіпсових) були виставлені наполяні перед церквою у Вербну Неділю.   Парафіяни висловлювали подяки за такий гарний подарунок.  А у ВеликуСуботупосвячення Великодних кошиків відбулося на галявині перед церквою серед цих нових писанок.   Багато парафіян та гостей знимкувалися з красивими писанками на пам’ятку Великодня 2013 року.

Інна, Андрея і Оксана малюють свою писанку
Інна, Андрея і Оксана малюють свою писанку

 

Вовки працюють над своїми писанками
Вовки працюють над своїми писанками

 

писанки з гіпсу
писанки з гіпсу

 

виставляємо свої писанку
виставляємо свої писанку

 

сумівці і пластуни з отцем Іваном
сумівці і пластуни з отцем Іваном

 

 

 

full with cross

 

from rt