Наріжний камінь СУМівського майбутнього заклали в Португалії

0
379

«… Ось кладу Я Каменя вибраного, наріжного, дорогоцінного, і хто вірує в Нього, той не буде осоромлений!…» – ці євангельські слова надихнули організаторів семінару Спілки Української Молоді, який  відбувся в м. Лісабоні  (Португалія) 11-13 лютого, дати йому назву «Наріжні камені СУМівського майбутнього».

Друг Микола Чабан, колишній СНУМівець, а сьогодні – активний член Ініціативної  групи зі створення СУМ в Португалії, наголосив: «Потреба цього семінару вже назріла давно, та тільки тепер вона мала можливість бути втіленою в життя, завдяки Світовій Управі Спілки Української Молоді та Референтурі Зовнішнього Розвитку організації».

А друг Андрій Іваночко додав: «Сказати, що це було легко усе організувати – це лукавити. Роботи було пророблено спільно дуже багато. Жертовність і готовність усіх діяти була доведена практично, адже три дні вільного часу, карнавального духу, канікул можна було провести де завгодно… Але ж ні! Святкова збірка-відкриття зібрала 35 учасників – і це найяскравіше підтвердження того, що наріжними каменями нехтувати ніхто не буде – всі до мурування фундаменту СУМівського майбутнього!!!».

Та  все  почалося  10 лютого, коли  на летовищі представниць референтури зовнішнього розвитку СУМ подруг Тетяну Ковальову та Лідію Фісунову зустріли  друзі Андрій Іваночко й Микола Чабан. Зустріли, й оідразу вирушили до майбутнього пам’ятника Кобзареві в Лісабоні, де  минулоріч відбувалася велична подія – заснування Інаціативної  групи зі створення СУМ Португалії й символічна висадка дуба та калини.

У суботу чотири сумівці почали мурувати підмур’я  СУМівського майбутнього замішуючи бетонну суміш, щоб закріпити інформаційні таблички про цю подію трьома мовами українською, португальською та англійською.

Перший день семінару 11 лютого розпочався зі збірки-відкриття. Трошки довелося почекали  учасників семінару з міста Брага, які провели   в середньому 5 годин в дорозі, та, не зважаючи на втому, приїхали бадьорими.

Щирі й  теплі побажання розпочали наше дійство… А далі зворушливі історії модераторів семінару – п.Тетяни та п.Лідії, перші контакти між двома осередками, ігри на знайомство. Подруга Неля Підперигора відмітила, що її вразило «відчуття сконцентрованості й неймовірної  підготовчої роботи виховників до семінару».

Після спільної Літургії в храмі УГКЦ семінар продовжився в традиціях рамових програм СУМу: гутірки, ручна праця. А також у форматі  двох підтаборів: п.Лідія взяла опіку над молодими виховниками-впорядниками, а подруга Тетяна разом з дружинниками занурилася в стратегію розвитку ІГ.

Але, як  би не було цікаво, перший день завершився. «Завтра праці буде в рази більше», – попередила подруга Тетяна.

Задоволення усієї команди витало у актовому залі парафіального центру. Спільна молитва та така важлива іскра від подвижника розвитку українського громадського життя в Португалії др.Андрія Іваночка.

Другий день семінару  “Наріжні камені сумівського майбутнього” видався не менш емоційним та насиченим на зустрічі, вправи, ігри. А маленьку перерву між тренінгами ми використали для екскурсії на Тук Туках по району Алфама (Alfama).

Впевнені, що день цей мав стільки переваг, бо розпочався з того,що семінар відвідала надзвичайний і Повноважний Посол України в Португальській Республіці Інна Огнівець. Її вітальна промова була співзвучна зі словами Вінстона Черчіля: “Для будь-якої громади нема кращої інвестиції, ніж інвестиції молока в немовлят”. СУМ дійсно зрощує юнацтво, а в якості дивідендів бачить нову формацію молоді й еліту нації, яка зродить Україну успішною й незалежною.

Третій день вкотре потішив учасників семінару зустрічами й плідною роботою.

Поважний гість – Голова Спілки Українців Португалії пан Павло Садоха мав слово на збірці, де наголосив про важливість проведення семінару на теренах Піренейського півострова й розширенні сумівської родини.

Після практичної гутірки по створенню рамової програми літнього табору розпочалася  Божественна Літургія, яку провели отці з Чину святого Василія Великого. По її завершенню вони окропили учасників семінару святою водою, сказали настановче слово та подарували Біблії й інші святі книги для осередку міста Брага, що на півночі Португалії, який в близькому часі буде відкривати свою бібліотеку та має потребу в духовній літературі,

“Кожен з вас є маленьким пазлом великої мозаїки життя. Якщо ви випадете з загальної картини, то та прогалина зіпсує вигляд шедевру,”- так о.Роман завершив свою вітальну промову до учасників семінару.

«Спільна молитва й відчуття, що цей семінар все ж таки має завершитися, налаштували нас на міцніші обійми й подальші спільні плани,» – поділилася подруга Лідія.

Учасники семінару «Наріжні камені СУМівського майбутнього» також  долучилися до міжнародного флешмобу, який організувало посольство України в Португальській Республіці «Крим – це Україна».

Друг Андрій Іваночко підвів підсумки: «Триденний семінар у Лісабоні, радше  став апогеєм та іспитом для усіх учасників. А  іскра, яку несе виховницько-патріотична ідеологія СУМ, базуючись на християнських законах,ось уже понад 90 років – дійшла до крайньої точки Євразії. На семінарі ми дійсно мурували спільний фундамент сумівського майбутнього: знання, отримані на семінарі, знайдуть свою реалізацію та  практичне застосування в Португальській громаді».

Друг Микола Чабан звернувся з подякою: «Складаємо щиру подяку всім, хто долучився до проведення та допомоги в проведенні цього семінару! Маємо щирі надії, що цей семінар послужить для активізації життя Спілки Української Молоді в Португалії, а з тим – і в світі!».

Підготувала Лідія Фісунова