Представники СУМ взяли участь у Ювілейних заходах СКУ

0
455
Представники Світової Управи Спілки Української Молоді взяли участь в заходах з нагоди 50-річчя створення Світового Конгресу Українців.

 

Нині ця міжнародна координаційна надбудова українських громад у діаспорі представляє інтереси понад 20 мільйонів українців з 53 країн світу. СКУ є визнаний Економічною та соціальною радою ООН як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

Результат пошуку зображень за запитом "світовий конгрес українців 50"

Прикметно, що сумівці стояли біля витоків цієї організації, яка, в часі її створення у 1967 році називалася «Світовий Конгрес Вільних Українців».

Світова Управа СУМ, в числі низки інших світових надбудов українських крайових організацій, і сьогодні є членом СКУ.

Урочистостям передувало проведення Річних Загальних Зборів СКУ, під час яких нашу організацію представляв Референт зовнішнього розвитку СУМ друг Андрій Несмачний.

В рамках їх роботи він провів низку зустрічей із представниками українських організацій Європи.

Учасників зібрання привітав Президент України Петро Порошенко. У своєму виступі він наголосив. Що нині є широке поле для активізації співпраці і просто людських контактів закордонних  українців з історичною Батьківщиною. Для цього у червні цього року була схвалена Концепція Державної програми співпраці із закордонними українцями на 2017–2020 роки. «Закликаю вас активніше долучатися до наповнення і реалізації цієї Програми, адже вона є «дорожньою картою», за якою ближчими роками ми працюватимемо разом. То наша спільна робота, спільні задачі і спільні прагнення»,  – звернувся він до присутніх.

Глава держави побажав усім учасникам цього ювілейного зібрання, усій світовій українській громаді світлої мудрості, добра, виваженості, цікавих ініціатив, вагомих результатів.

З делегатами РЗЗ СКУ зустрівся Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

У привітальному слові Предстоятель відзначив, що за останніх п’ять років Світовий конгрес українців дуже змінився. «Перш за все, Світовий конгрес українців став невід’ємною частиною великої світової політики. Це – потужна сила української громади в цілому світі. Це – потужна сила, яка говорить від імені українського народу, який живе не тільки в Україні, а й по цілому світі. Це – потужна сила, яка об’єднує наше українство», – вважає Блаженніший Святослав.

Цього року наша Церква відзначає 125-річчя від дня народження патріарха Йосипа (Сліпого). І це було його гасло «Любов до істини собирає в розсіяні сущих». «З іншого боку, – продовжив Предстоятель, – змінюється Україна, Українська держава… І змінюється свідомість Української держави, що світове українство є невід’ємною частиною свого народу. Ми живемо в різних країнах, але ми невід’ємна частина одного і того самого Українського народу, який сьогодні голосно заявляє про свою гідність, про свою свободу і про свою незалежність».

З напутнім словом до учасників Ювілейних урочистостей звернувся Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату Святіший Патріарх Філарет.

Він підкреслив, що на даному етапі дуже важливою є роль СКУ та українських громад, що входять до нього. «Ми всі повинні свідчити правду перед світом – про Україну та про агресора, який на напав на нас» – сказав Патріарх Руси-України.

Святійший Філарет побажав Світовому конгресу українців подальшої плідної роботи, згуртованості, успіхів та Божого благословення у всіх добрих починаннях.