Вічна Пам’ять д. Юрій Менцінський

0
120

7-го березня 2020

Ділимося сумною вісткою, що в Сіднеї, Австралії, після недуги на 84ому році життя, упокоївся в Бозі карний член ОУН(б) та громадсько-політичний діяч,

Юрій Богдан Менцінський – ІЛЛЯ

Нар. 10.06.1936 † 06.03.2020

Покійний друг Юрій Менцінський народився в Львові в родині Др. Осипа Менцінського та Марії (дівоче Маринович). В сімї ще були дві сестри (Зірка та Одарка), та брат Андрій (нароодився немовлят).

Наближаючий фронт червоноармійцями в 1944ому році родина рішає втікати на захід почерез Словачину та Молдавію, та з часом опинається в таборо Батгорн на англійській зоні в Німеччині. Тут молодий Юрій ходить до зорганізованої української школи. Після певного часу родину перевозять до сербського табору в Лінґен, а відтак до переходового табору б Фалінґбостель.

Звідсілля родина (та кіклька інших знайомих таборовиків) вирішили виїхати до Австралії, і з огляду що корабля не прийнято в Сіднеї родина Менцінських зупиняються біля Перту, Західна Австралія. Тут Юрій продовжує ходити до школи, закінчуючи початкову (Primary School), а відтак гімназію (High School-College), і вступає до університеті на факультет фамації.

Вже в молодому студентському віку, Юрія цікавить зовнішна політика і таким чином як член молодечої ліберальної партії в ЗА, його вислано на конференцію в Канберрі де виступив в часі дискусії про справу “Асиміляція чи Інтеграція Нових Іммігрантів” (очевидно оборонячюи позицію інтеграції).

Друг Юрій з початку 1960их років переїзджає до Мельборну та бере активну участь в рядах СУМу, та загально в громадському житті суспільства. Опісля короткого повороту до Перту, Юрія кортить більша активність на ниві українського суспільно-громадського життя та переїзджає до Сіднею, і відразу включається в активне життя різних установ та організацій.

Згодом, запізнає свою дружину Олю (дівоче Гаврилів), та вони побираються. Їм народжується троє дітей Надя, Тарас, та Андрій.

Друг Юрій був карним та активним членом ОУН (бандерівців) та зорганізованого українського суспільства будучи свого часу головою осередка СУМ Сідней, членом (во Голови) Крайової Управи СУМ Австралії, головою Ліґи Вільною України в НПВ, головою Об’єднання Українских Громад НПВ, членом управи СУОА, членом управ Українського Вільного Козацтва в Австралії, та ряд інших установ та організацій до яких вложив чимало праці.

Складаємо дружині Олі, дітям з родинами – Наді, Тарасу й Андрію, та усім онукам, наші найглибші співчуття з приводу втрати мужа, батька, і дідуся… Співчуваєм з друзями та подругами з котрими в рядах українського суспільства на терені Австралії та поза нею пок. друг Юрій-Ілля діяв на ниві кращої України.

Похорон покійного друга Юрія Менцінського відбудеться з церкви Св. Андрія в Лідкомбі, в четвер (12.03.2020), починаючи в год. 10.00рано.

Нехай чужа австралійська земля буде йому легкою!

Замість квітів на могилу, родина покійного друга Юрія Менцінського бажає, щоб пожертви були зложені на потребу України через фонд “Ukraine Crisis Appeal”. Пожертви з податковим відраховуванням (tax deductibility) можна зложити через веб-сторінку: www.ukrainecrisisappeal.org