Вічна Пам’ять д. Дмитрик Моравський

0
221

Ділимося сумною вісткою, що в Мельборні, Австралії, після недуги на 78ому році життя, упокоївся в Бозі карний член ОУН(б) та суспільно-громадсько-політичний діяч,

Дмитрик Моравський – ТЕПЛИЙ

Нар. 04.11.1942 † 08.05.2020

Покійний друг Дмитрик Моравський народився в Раковець (Боснія) в родині Євгена та Аґрапини Моравський. В сім’ї де ще були три сестри (Катерина, Стефка, та Катя), та брат (Петро), Дмитрик був наймолодшим. Перед приїздом (емігрування) до Австралії родина перебували в Трієсті кілька років.

Друг Дмитрик був надзвичайно приємною, принциповою та рішучою людиною. Він присвячував багато свого часу не для себе, не для своїх вигод, але віддав себе повністю для ближнього – для своєї родини, для Церкви, України, й Aвстралії, та для громади й української спільноти.

Ще юнаком вiн включається в ряди СУМ, i у 1958р. кoли був заснoваний перший рiй,”Сiрoманцi” вiн стає активним його членoм. В 1959 рoцi кoли був зoрганiзoваний перший табiр СУМ на теренi Вiктoрiï (біля містечка Ворботон), друг Дмитрик бере участь в планування та oрганiзування юнацькoгo табoру.

В 1966р. коли oдружився з Галею Вoлинець з Аделайди вiн надалі діє й не перестає брати активну участь в Сумiвськoму та грoмадськoму життi.

Любoв дo свoєï церкви i нарoду вiн вспадкував вiд свoгo батька Євгена i матерi Агрепини.

Дмитрик, разом із Галею, виховали дві доні – Уляну і Сименку, та також шанували свого зятя Михайла та раділи своїми онуками.

Покійний Дмитрик своїм відкритим характером притягав людей до себе. Він був товариським, та дружним з своїми ближчими та знайомими.

Українська спільнота завжди мала велике довір’я і пошану до особистості Дмитрика Моравського.

Покійний був віруючим та практикуючим християнином. Він був карним, свідомим націоналістом та щирий патріот України.

Як член ОУН-бандерівців Він незмінно займав тверду принципову позицію і свого часу був Обласним Провідникон на Вікторію.

Список його громадських посад – а їх багато та включало: CУМівець, член першого роя осередка СУМ Мельборн «Cіроманці», довгі роки член управи осередку CУМ ім. Гетьмана Івана Мазепи в Мельборні, Член Крайової Управи CУМ Австралії, голова та член Контрольних Комісії у різних структурах, як – CУМ, Української Громади Вікторії, CYOA, Братство Катедральної Парафії, ОУКОА, та член Дирекцій Кооператив “Дністер” та “Поступ”.

На всіх відповідальних постах Він виконав свої обов’язки чесно та взірцево.

Коли треба було проявити свою думку і взяти принципову позицію в громадському та політичному світі, всі знали, що можна рахувати на друга Дмитрика.

Дорогий друже Дмитрику, наша Організація та взагалі українська спільнота зокрема на терені Австралії щиро дякує тобі за твою відданість, за твою безмежну працю на ниві багатьох галузях українського життя терену та поза неї.

У Cвятому Письмі є притча про те, як Господь роздавав таланти, а після прожитого віку треба було звітувати перед Творцем, що кожний з отриманим талантом зробив. Сміло можна ссказати, що Ти не змарнував часу. Твоє родинне, церковне, націоналістичне та патріотичне й громадське життя завжди були на відповідному місці. Ти їм присвятив свої найкращі сили. Ти віддав усе, щоб отримані від Бога таланти помножити.

Покійний друг Дмитрик Моравський, був для нас зразковою людиною, яку ми всі шанували.

Складаємо дружині Галі, дітям з родинами – Уляні, Семенці і Михайлу та онукам, наші найглибші співчуття з приводу втрати мужа, батька, і дідуся… Співчуваєм з ближчою і дальшою родиною в Австралія та поза нею, з друзями та подругами з котрими в рядах українського суспільства на терені Австралії та поза нею пок. друг Дмитрик діяв на ниві кращої громади та України.

Нехай чужа австралійська земля буде йому легкою!

Крайова Управа Спілки Української Молоді в Австралії.

Слава Україні! Героям Слава!
Честь України! Готов Боронити!