Свято Покрови

0
25

14-го жовтня в Українські державі є особливий день. В цей день відзначають свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями; Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського Козацтва, День Української Повстанської Армії та День Захисника України.

З Днем українського козацтва пов’язане святкування Покрови, адже саме Матір Божу козаки вважали своєю небесною заступницею й покровителькою. Зазначимо, що Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорізьких козаків.

14-го жовтня також вважається днем заснування Української Повстанської Армії. Можна простежити певний символічний зв’язок між козацькими традиціями, які були пов’язані зі святом Покрови, та заснуванням у цей день УПА.

Вже в незалежні Україні, день захисника України був офіційно встановлений як державне свято 14-го жовтня. Славну когорту мільйонів героїв, загиблих у різні часи за соборність та волю України, вже у 21-ому столітті поповнили Герої Небесної Сотні та тисячі наших земляків, які загинули за час неоголошеної війни на сході України.

Обов’язок кожного з нас – завжди пам’ятати та шанувати наших героїв.