СУМ Австралії і закон про державну мову в Україні

0
125

15-го липня 2020

Кулеба Дмитро Іванович
Міністр Закордонних Cправ України
01018, м. Київ, Михайлівська площа, 1
КИЇВ

Шановний Пане Міністре!

Я пишу до Вас як голова Крайової Управи, Спільки Української Молоді Австралії, до якої входять 8 осередків нашого терену. Наша роля та праця між іншим, зосереджується у процесі виховання та усвідомлення нашого членства – зокрема молодих українців та осіб українського походження на нивах національної культури, віри у свою спадщину та виявлення мови своїх предків з рідної Батьківщини – України. Звертаємося до Вас з проханням передати очільникам Української Держави вислів нашого занепокоєння черговим нападом на українську мову і наш протест проти таких нападів.

Скарги до Конституційного Cуду щодо неконституційності закону, прийнятого в 2019, а теж внесення на розгляд Верховною Радою пропонованого законопроекту №2362, – це кроки, метою яка є продовження викладання російською мовою у навчальних закладах – це мовою теперішнього та вже навіть історичного ворога нашого народу.

Крайова Управа СУМ Австралії вважає такі кроки не тільки нападами на українську мову, але такими, які повертають Україну в колоніальний стан залежності від якогось «старшого брата».

Президент і Верховна Рада, включаючи кожного депутата, зобов’язані захищати українську мову як єдину державну мову. Цей закон про державну мову набрав чинності точно рік тому, дня 16 липня 2019 року.

Мова – це державотворча основа, основа безпеки української нації. Ктайова Управа СУМ Австралії наголошує на важливості утвердження української як єдиної державної мови та зміцнення її позицій, а також підтримує та чим раз поширює вивчення української мови в діаспорі.

Будемо Вам вдячними за передачу нашого протесту Президенту України.

Слава Україні! Героям Слава!

Честь України! Готов Боронити!