XIX-ий Світовий Конґрес СУМ 2016р.



Комунікат Президії та Відзначення
Резолюції: Узагальнені | Виховні | Політичні | Організаційні | Видавничі | Комунікаційні
Обрані: Світова Управа | Контрольна Комісія | Товариський Суд


Конференція Виховників (1) | Конференція Виховників (2) | Конференція Дружинників


Cвітовий Конґрес: Обіжник | Календарець | Aнкети
Конф. Виховників:Обіжник | Програма
Конф. Дружинників: Оголошення | Обіжник | Програма | Aнкета


Резолюції з політичної ділянки праці

XIX Світовий Конґрес СУМ відбувається після революційних подій на Майдані й перемоги Революції Гідності. Корумпований антидемократичний і антиукраїнський режим проросійського напряму колишнього президента Віктора Януковича належить до минулого. Державницькі та проєвропейські сили перемогли і Україна стала на шлях власного державотворення. Однак, вмішалася Москва, яка підсилила тенденції сепаратистів в Луганську і Донецьку, й ті, підтримані збройними силами Росії, забезпечили панування терористам, які виступили проти непорушності та цілісності української території, створивши в двох областях свої псевдореспубліки. Росія анексувала український Крим, перекресливши існуючу геополітичну ситуацію, визнану міжнароднім світовим товариством та ООН.

  1. XIX Світовий Конґрес СУМ схиляє свою голову перед Героями-лицарями Небесної Сотні і перед тими, хто віддав своє життя у добровольчих формаціях та Збройних Силах України в АТО, полігши смертю хоробрих в неоголошеній російсько-українській війні. Понад 2 700 воїнів Збройних Сил України, які загинули, майже 10 000 поранених воїнів та 10 000 жертв серед цивільного населення, як і 2 000 000 біженців – це сумний наслідок злочинних дій Москви і проросійської п’ятої колони.
  2. XIX Світовий Конґрес СУМ закликає через КУ СУМ кожного сумівця – дзвонити, писати, в імені виборців (електорату) до членів та представників урядів країн свого поселення, щоб підтримали законопроект про потребу для України летальної (збройної) військової допомоги.
  3. XIX Світовий Конґрес СУМ закликає людей доброї волі надавати допомогу нашим воїнам аби зберегти чи врятувати їхнє життя, подбати, щоб української збройні формації в зоні АТО набули потрібні засоби першої медичної допомоги, т.зв. «IFAKs» (Individual First Aid Kits), які можуть врятувати життя українського вояка і полегшити біль.
  4. XIX Світовий Конґрес СУМ підтримує благодійні проекти, які полегшують життя українським воїнам і ветеранам АТО. Особливо, ми відзначаємо і підтримуємо проект “Друг Героя”, започаткований сумівкою з Канади, метою якого є надати ветеранам Збройних Сил України та українських добровольчих батальйонів якісно тренованих службових собак, які борються з посттравматичним стресовим розладом та іншими непомітними та помітними травмами, що були нанесені бійцю під час військових операцій.
  5. XIX Світовий Конґрес СУМ рекомендує, окрім укладеної виховної програми, вжити всі виховні засоби – засоби масової інформації, Інтернет, цифрові диски, щоб знайомити Молодше та Старше Юнацтво з сьогоднішньою ситуацією в Україні, пов’язаною з не проголошеною російською армією та терористами війною. Мета – викликати у Юнацтва співчуття до України та спротив до терористичної дії, яка здійснюється в Україні за підтримки солдатів Російської Федерації, їх важкої артилерії, танків, ракет та літаків. Нашим кличем у цьому грізному для України часі мають бути слова Т. Шевченка, «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!»
  6. XIX Світовий Конґрес СУМ високо цінує ідеалізм сумівської молоді та інших молодечих організацій, які не вагалися своєю участю, присутністю, пожертвами та морально повністю підтримати Майдан та Революцію Гідності у нерівній боротьбі із поліційними структурами колишнього Президента Януковича. Приклади найвищої жертви у боротьбі АТО – сумівці: світлої пам’яті Євген Войцехівський та світлої пам’яті Віталій Волкотруб, пластун, випускник офіцерської школи Вест-Пойнту, громадянин США світлої пам’яті Марко Паславський, які загинули в боротьбі проти терористів в обороні цілісності та неподільності нашої держави. Ці імена надихають нас своєю героїчністю та навічно залишаться в Пантеоні Слави та пам’яті СУМ-у й українського народу.
  7. XIX Світовий Конґрес СУМ вітає рішення Президента України Петра Порошенка перенести відзначення Дня Захисника України з лютого на 14 жовтня, що є Днем Козацької Зброї, празником Покрови Матері Божої та Днем створення УПА, що було визнано постановою УГВР у 1947 році.
  8. ХІХ Світовий Конґрес СУМ наводить слова Звернення Воюючої України до Української Молоді на еміграції, які по сьогодні не втратили своєї актуальності та служить дальшим дороговказом: “Українська Молоде! Ти на еміграції мусиш піти в авангарді визвольної боротьби, як у ньому йде молодь на Землях. Ти мусиш цілком віддати себе інтересам Воюючої України і бути готовою на кожний поклик, щоб стати поруч своїх друзів, що зі зброєю в руках борються за визволення народу, за щастя, за радість і творчу працю української молоді в українській державі. Ти мусиш бути високоорганізованою і активною, мусиш постійно сталити свою ідейність та невпинно підносити свій рівень загального і фахового знання та політичної виробленості. Своє перебування серед інших народів широко використати для того, щоб навчитися всього, що в них доброго і корисного, щоб засвоїти собі їхній досвід праці в усіх галузях життя і державного будівництва. Але пильно зберігай себе перед розкладовими впливами, які розхитували б твою ідейність та підривали моральну стійкість.”
  9. Перед тобою, українська молоде, як і перед цілою нашою еміграцією стоїть завдання зазнайомлювати чужинців з визвольною боротьбою українського народу. Роби це при кожній нагоді і всіма засобами. Використовуй для цього свої особисті знайомства, зв’язки з молоддю інших народів і міжнародними організаціями молоді. Запалюй молодь усіх народів на боротьбу проти більшовизму. Вона найскоріше зрозуміє тебе, бо кожна молодь найживіше обурюється на неправду і насильство і завжди готова боротися проти них».
  10. Ставлення Президентів Ющенка або сучасного Президента Петра Порошенка по відношенню до героїв Крут позначають перелом у настанові державних структур до жертв юних Крутянців і вказують, що, нарешті, Україна готова визнати своїх героїв
    оборонців. Ми гордимося, що СУМ від часу свого відтворення на чужині високо цінив цей ідеал жертв юних героїв і передав цю спадщину черговим сумівським поколінням.
  11. СУМ в діаспорі – Європі і світі – недвозначно стояв на антикомуністичних позиціях. Сьогодні, ми вітаємо офіційний процес декомунізації в Україні, нищення совєтської спадщини в Україні, повернення відповідних назв замість совєтських пропагандивних, щоб українська молодь не виховувалася, дивлячись на пам’ятники катів свого народу.
  12. XIX Світовий Конґрес СУМ вітає перше відзначення пам’яті кінця Другої світової війни 8 травня, яким замінено совєтські пропагандивні паради перемоги над нацизмом у так званій Великій Вітчизняній Війні. Вітаємо усунення совєтських прапорів, серпа і молота, російських георгіївських стрічок і самої назви “Велика Вітчизняна Війна”.
  13. XIX Світовий Конґрес СУМ вітає уведення символу червоного маку, як відзнаки для примирення і молитви за полеглих у нещадній Другій Світовій Війні замість параду перемоги.
  14. XIX Світовий Конґрес СУМ вітає створення боєздатних Збройних Сил України, яка нараховує 250 000 воїнів різних категорій війська і добровольчих батальйонів. Вітаємо намагання Президента України підвищити боєздатністю збройних сил України та підвищити якості командних складів й висловлює подяку урядам країн США, Великої Британії, Канади і Польщі за висилку їм своїх військових інструкторів.
  15. XIX Світовий Конґрес СУМ вітає всі заходи України зблизитися до НАТО та увійти в його членство, оскільки вважає, що НАТО є в Європі єдиною збройною формацією, яка сьогодні готова протистояти московському ведмедеві в його агресії.
  16. XIX Світовий Конґрес СУМ вважає, що сьогодні актуально стоїть потреба збереження і використання державної спадщини України, акумулюваної в архівних збірках, музейних колекціях, місцях поховань видатних діячів Українського Визвольного Руху. Над тим працює Українська Інформативна Служба. Поручаємо СУ СУМ долучити КУ СУМ до цієї справи для виявленням відомостей про місце знаходження і приблизний об’єм архівних і бібліотечних збірок, які стосуються Українського Визвольного Руху і знаходяться в українських установах, або приватних колекціях в країнах свого поселення. Подання прізвищ та адрес їх власників, залучення волонтерів для сканування документів та видань. Окрім того – виявляти місця поховань активних діячів українського громадського життя, відомих людей і взагалі інформацію про українські могили та людей, які можуть їх показати. До цього належить також системне і планомірне фотографування могил та створення путівників і схем по українських кладовищах світу. Залучення сумівської молоді до цієї роботи мало б колосальне не тільки пізнавальне, але й виховне значення, подібне тому, як в міжвоєнній Галичині існував Культ Стрілецьких Могил.
  17. XIX Світовий Конґрес СУМ закликає всіх членів СУМ, а особливо дружинників, знайомитися з інформацією про нашу героїчну історію, викладену останнім часом на електронних архівних ресурсах, про поточний стан справ в Україні та активно давати відсіч агресору в інформаційному просторі (особливо в Інтернеті, в тому числі – в соціальних мережах). Сприяти перекладу цієї правдивої інформації англійською та іншими мовами, та поширенню її серед іноземних аудиторії. Активно використовувати
    при цьому українські успіхи в технологіях, спорті та культурній царині (наприклад, перемогу Джамали на Євробаченні).
  18. XIX Світовий Конґрес СУМ вважає, що сьогодні моральна і матеріальна допомога, як і політичні маніфестації на підтримку України, стоять на порядку дня. Здобуття і порозуміння політиків для надання Україні летальної оборонної зброї, оборона політичних в’язнів, які знаходяться в руках терористів або Росії, військовополонених, контр-оборона проти російської гібридної війни в медіа, підтримка комітетів, які в парламентах в різних країн сприяють Україні, має належати до діяльності Крайових Управ СУМ і, по змозі, бути координованою Світовою Управою СУМ. У цій не проголошеній Росією війні, яка має намір розшматувати Україну і введеться на життя, а на смерть української державності та європейських і трансатлантичних прагнень України, Спілка Української Молоді мусить зміцнити свою стійкість і рішучість ставши на спротив російській злочинній агресії.

Виппані, США, 12 червня 2016 р.



Комунікат Президії та Відзначення
Резолюції: Узагальнені | Виховні | Політичні | Організаційні | Видавничі | Комунікаційні
Обрані: Світова Управа | Контрольна Комісія | Товариський Суд


Конференція Виховників (1) | Конференція Виховників (2) | Конференція Дружинників


Cвітовий Конґрес: Обіжник | Календарець | Aнкети
Конф. Виховників:Обіжник | Програма
Конф. Дружинників: Оголошення | Обіжник | Програма | Aнкета