Учасники Зустрічі Дружинників вшанували пам’ять визначних сумівців, похованих у Львові

0
349

Учасники міжнародної Зустрічі Дружинників СУМ вшанували пам’ять визначних сумівців, похованих на Личаківському цвинтарі Львова.

Молодь, яка проводить цими днями свій захід на Львівщині, прийшли до місця останнього земного спочинку Григорія Васьковича та Володимира Косика, аби молитвою пом’янути цих славних синів Вітчизни та багатолітніх членів організації.

Педагог і психолог, політичний і громадський діяч, професор Григорій Васькович народився 12 грудня 1919 року в с.Розточки на Прикарпатті. У 18-річному віці вступив до лав ОУН, за дорученням якої у 1944 року покинув Україну та відбув на Захід. Опинившись у таборі біженців в Інсбруку, активно включився у життя молодіжної громади, зокрема – допомагав відновлювати Спілку Української Молоді в еміграції, згодом, впродовж багатьох років, працював у складі Виховної Ради СУМ. Також Григорій Васькович складає різні вишкільні курси на історичні й ідеологічно-політичні теми, читає лекції з психології та педагогіки виховникам СУМ у різних країнах діаспори, засновує «Інститут суспільно-політичної освіти». Помер Григорій Васькович 22 вересня 2008 року в Львові.
Відомий український історик Володимир Косик народився 26 листопада 1924 року в с.Вацевичі на Львівщині. Під час Другої світової війни був учасником підпілля ОУН. Під кінець війни був вивезений на примусові роботи до Німеччини. З 1948 року жив у Франції де став організатором та першим Головою КУ СУМ в Франції. У 1961 році його обрали головою «Об’єднання українців у Франції». Працював у Українському вільному університеті в Мюнхені, Національному інституті східних мов і цивілізацій університету Париж-3, Львівському національному університеті ім.Івана Франка. Помер 12 червня 2017 року в Парижі. Похований у Львові.

.