У столиці Португалії ростиме сумівський дуб

0
620

У столиці Португалії –  місті Лісабон відтепер ростиме сумівський дуб.

Висадили його 30 квітня, біля пам’ятного знаку Т.Г.Шевченка представники Світової Управи СУМ, члени новоствореної Ініціативної групи з заснування СУМ в цій країні та члени місцевої української громади.

Висадка цього деревця стала ще одним символом сумівської присутності на цих теренах, адже в організаційній символіці Спілки дубу, як ототожненню сили, незламності та міцності, відведено важливу роль.

Поблагословив усіх на добру справу отець Ілля Фіголь (ЧСВВ), який наголосив на важливості служіння Богові та Україні.

Присутні вшанували молитвою та хвилиною мовчання Героїв  Небесної Сотні, жертв Голодомору та всіх, хто поліг за незалежність України.

Поруч з дубком посадили калину – символ далекої, але, водночас, такої близької Батьківщини. Прикрасили деревця синьо-жовтими стрічками, які передали юначки Маргарита Матвійчук  та Марта Іваночко.

Надзвичайний та Повноважний Посол України в Португалії Інна Огнівець підкреслила значення гуртування української молоді діаспори, побажала розвитку Ініціативній групі та висловила сподівання на подальшу з нею співпрацю.

Про співпрацю з українською громадою йшлося й у вітальному слові президента муніципалітету району Белень м.Лісабон п.Фернандо Рібейро Роза, який зазначив, що Україна є великою європейською нацією та побажав процвітання СУМу в Португалії.

Довгоочікуваним і бажаним назвав заснування Ініціативної групи зі створення СУМ в Португалії колишній член СНУМ та колишній багатолітній голова Хмельницького осередку СУМ в Україні др.Микола Чабан, який вже тривалий час проживає  за межами Батьківського краю.

Запрошений до слова представник української громади Іспанії, колишній член СНУМ друг Орест Антошків, на знак єднання та спільних цінностей привіз іспансько-українську землю, та побажав аби сумівська справа ширилася й на інших – нових теренах.

Всіляких гараздів сімівській спільноті побажали директор українського культурно-освітнього центру «Дивосвіт» в м.Лісабон пані  Володимира Кіяк та голова Спілки Українців в Португалії пан Павло Садоха.

Голова Ініціативної групи др.Адам Ілюк, референт зовнішнього розвитку СУ СУМ др.Андрій Несмачний і Голова Світової Управи СУМ др.Андрій Бігун висловили впевненість у тому, що Спілка Української Молоді розвиватиметься й даватиме добрі плоди своєї праці на португальській землі, а щойно посаджені деревця символізуватимуть тут міць та красу України.