У Португалії відбувався юнацький мандрівний табір СУМ

0
551

У Португалії, поблизу містечка Назаре, 19 -21 квітня 2019 року, відбувався юнацький мандрівний табір СУМ “Це пророк Ісус із Назарету в Галилеї”.

Юнацтво з нетерпінням очікувало початку мандрівки до місця таборування серед лісової тиші, поблизу океану, неподалік місця, що має цікаву історію та власну Святиню – образ Божої Матері.

У перший день, що промайнув як одна мить, таборовики після збірки-відкриття та знайомства мали першу спільну молитву- Хресну дорогу та вихід на гору, роздумуючи разом над кожним стоянням.

Скільки щастя світилось в очах юнацтва, коли досягли мети, а краєвиди наповнювали душу справжнім Світлом.

А ввечері на збірці усім табором вітали нашого друга Андрія з Днем народження, співали многая літа та дивились першу частину фільму “Бог живий”.

Швидко минула ніч, і перші промені весняного сонечка та свист бунчужного розбудили так солодкого поснулих таборовиків.

Ранкова руханка, збірка та сніданок та справжнє лісове повітря з присмаком свіжого океанського бризу додали усім сил та наповнили неймовірною енергією.

Пізніше цікава гутірка “Зернятко за зернятком досліджуємо світ” від друга Андрія про вервицю, її значення та важливість, а потім мандрували до містечка Назаре, з молитвою вервички, милувались океаном і теплою сонячною погодою, бавились у веселі ігри та підіймались на фунікулері, уважно слухали гутірку про історію містечка та його дивовижну легенду, поклонилися до святині – образу Божої Матері Назаре «Чорної Мадонни», а також насолоджувалися неймовірними краєвидами.

Після повернення до табору втому знімали відпочинком у басейні, а потім, відновивши сили, слухали гутірку про Вербну неділю та власноруч прикрашали справжнє вербове гілля.

Зовсім непомітно збіг час і ось наступає останній третій таборовий день, який був неймовірним і дуже насиченим!

Адже разом виготовляли писанки зранку, мандрували до форту Сан-Мигель-Арканджо, щоб помилуватися справжньою силою океанської хвилі, а найяскравіші емоції разом з нашими сумівцями з Браги головою ІГ СУМ др.Адамом та п.Галиною, що завітали до нас, отримували на Службі Божій,  дякуючи о.Йосафату з Порту у Святині Назаре, церкві Nossa Senhora da Nazare , де і освятили нашу лозу, виготовлену власноруч.

А далі…збірка-закриття, вручення посвідок, і починаєш розуміти, що ось-ось маємо вирушити назад додому..і смуток починає огортати серце.

Завершились три неймовірних таборових дні разом у сумівській родині, що принесли море позитиву та яскравих емоцій, щирі посмішки юнацтва, теплі обійми юнацтва, надзвичайна таборова команда!

До нових зустрічей !

Гартуйсь!

Автор: Неля Підперигора, Ініціативна Група СУМ в Португалії