У Канаді відбувся вишкільний табір СУМ

0
79

Спілка Української Молоді в Канаді відбула перший в її історії мішаний (гібридний) денний вишкільний табір “Єдина Україна” ім. Основоположників СУМ у Діаспорі.

«Гібридний денний табір тому, що в ньому безпосередню участь брали 15 членів Юнацтва з осередків Оттава, Етобіко та Міссісаґа і, віртуально, 10 членів з осередків Калґарі та Монтреалю», – пояснили в Крайовій Управі СУМ цього терену.

Провадила вишкіл команду табору в складі подр. Ірка Шуст – комендант, подр. Наталка Штурин і Таня Чолій – головні виховники, др. Гарі Несмашний – технічний адміністратор. Їм допомагали виховники подр. Ганя Остап’юк, Ніна Костик, Христя Загірська і Наталя Мелиш.

В перший день табору, таборовики мали нагоду послухати і оглянути презентації Ґенерального Капелана СУМ, владику Степана Суса на тему ”Церква”; Президента Світового Конґресу Українців і члена СУМ, др. Павла Ґрода на тему цьогорічного гасла ”Гордо несім нашу славу” і дещо навчитися про ”Закони старшого юнацтва” з подр. Ларисою Стех і ”Особовість СУМівця” з подр. Танєю Чолій.

В додатку, таборовики працювали над груповими проєктами на різні теми у зв’язку з 30-літтям Незалежності України, які представила подр. Ірка Шуст.

Впродовж тижня таборування, Юнацтво мало чимало цікавих зустрічей із знаними в українській громаді світу особистостями. Своїми порадами вони допомогли молоді отримати відповіді на питання, які її цікавили.

Для прикладу, Юнацтво мало можливість поспілкуватися з послом Канади в Україні панею Ларисою Ґаладзою, яка на запитання чим найкраще допомогти Україні, заохочувала усіх таборовиків відвідати, запізнати і прожити бодай кілька місяців в Україні, запевняючи молодих юнаків і юначок, що в їхніх серцях завжди щось залишиться з такого досвіду.

Опрацьовуючи виклади з провідництва, богослов’я, основ вікової психології та педагогіки, уроки співів і танців, працюючи над груповими проектами, спілкуючись з членами таборової команди та між собою, учасники вишколу набували нових знань та досвіду, який знадобиться їм у майбутньому.

Останній день цьогорічного гібридного денного вишкільного табору СУМ Канади співпадав з віртуальною святочною ювілейною ватрою з нагоди 75-ліття СУМ у Діаспорі. Отож вишкільники приготовили дві точки до програми ватри, а саме: пісню ”Лебеді Материнства„ і вірш ”СУМівська пісня”.

На останній день табору також традиційно припадає кінцевий іспит. Тоді ж відбулися групові представлення на теми «Релігія, економіка, культура і політика України з перспективи її 30-ліття Незалежності».

Закриваючи цьогорічний гібридний денний вишкільний табір ”Єдина Україна” ім. Основоположників СУМ у Діаспорі, Крайова Управа СУМ в Канаді дякує всім вишкільникам, доповідачам-гостям, виховникам і членам команди за те, що вони не шкодували ні часу, ні енергії.

Завдяки їх зусиллям, після 16 місяців пандемії коронавірусу, юнаки і юначки отримали можливість брати фізичну участь в таборі, навіть якщо він не відбувся традиційно на сумівській оселі, а в домівці.