Світова Управа СУМ надала IV ступінь “Дорадника”

0
818

Світова Управа Спілки Української Молоді вирішила надати IV ступінь “Дорадника” двом дружинникам з Канади та Великої Британії.

За поданням Крайової Управи СУМ в Канаді, IV ступінь “Дорадника” стягу Суспільника надано другу Павлові Ґроду.

Також СУ СУМ надала IV ступінь “Дорадника” стягу Виховника сумівці з Великої Британії подрузі Марії Копчик.

Поруга Марія є членом осередку ім.Євгена Коновальця в Рочдейлі. Впродовж багатьох років працює у виховній ділянці з Юнацтвом СУМ, а також – в ділянці науки, літератури та мистецтва, є активним Дружинником, має за собою завершених 15 років провідної праці на світовому чи крайовому рівнях. Свого часу очолювала Управу Осередку СУМ у Рочдейлі та була членом Крайової Управи. Із 1989 вона є керівником Школи Українознавства у Рочдейлі та членом Контрольної Комісії КУ СУМ, обрана до Управи Управи Відділу Союзу Українців у Великій Британії, є головою гуртка Організація Українських Жінок та членом Мирового Суду Головної Управи ОУЖ. ІІІ ступінь Виховника отримала в 2006 році.

Друг Павло Ґрод є членом осередку ім. Р.Шухевича – Т.Чупринки в Торонто, а перед тим – членом осередків Етобіко і Міссісаґа.

Має за собою завершених 15 років провідної праці на світовому чи крайовому рівнях: 2001 – 2007 віце-президент та член Дирекції Конґресу Українців Канади, 2004 – 2010 член Крайових Органів СУМ Канади, 2007 – 2018 президент Конґресу Українців Канади, 2013 – 2018 віце-президент Світового Конґресу Українців, з 2018 – президент Світового Конґресу Українців.

У 2012 – 2013 – один із “80-ти найвпливовіших осіб Канади у питаннях зовнішньої політики” за версією “Embassy Magazine”. Нагороджений Королівською Діамантовою Ювілейною медаллю та орденом Ярослава Мудрого ІІ ступеню.

 У 2010 році здобув ІІI ступінь Суспільника.