Сумівці взяли учсть в роботі Собору Київської Архиєпархії УГКЦ

0
71

Представники СУМ в Україні взяли участь в роботі V сесії Собору Київської Архиєпархії УГКЦ, що відбувалася у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві.

Темою зустрічі стала: «Еміграція, поселення і глобальна єдність Української Греко-Католицької Церкви».

Звертаючись до присутніх Блаженніший Святослав зазначив: «Сьогодні розпочинаємо цей Собор гаслом, яке єднає нашу Церкву в Україні та на всіх поселеннях: «Твоя Церква завжди і всюди з тобою». На наших Соборових діяннях ми найперше хочемо зрозуміти «де є той, і де є та?», кого ми з вами як Церковна спільнота, повинні огорнути, супроводжувати, та захистити», – наголосив проповідник. – На нашому Соборовому діянні маємо запитати себе: «Як бути поруч? Як бути поруч сучасної людини? Як планувати розвиток нашої Церкви тут в Центральній Україні, у цих п’яти областях, де Господь Бог довірив спасіння людських душ нашій Церкві. Як нам бути іконою Божої святості та Божої справедливості?».

Блаженніший Святослав наголосив, що тема цього Собору готує Київську Архиєпархію до Патріаршого Собору, який проходитиме в кінці серпня у Львові: «Ваші міркування та мрії про Церкву і майбутнє, треба передати на загальноцерковний рівень».

Після цього учасники Собору приступили до відкритого обговорення даної тематики. Відтак було проведено працю в групах, по завершенні якої підсумували напрацьований матеріал. Завершили V сесію Собору Київської Архиєпархії, прийняттям резолюції-пропозицій на VІІ Сесію Патріаршого Собору.

Блаженніший Святослав передавав вітання Світовій Управі СУМ та запевнив, що присутність сумівців на Соборі є підтвердженням доктрини про співпрацю.