Сумівці Великої Британії здобули відзнаки «Крути-100»

0
551

У 2018 році світова спільнота СУМ, як і Україна, відзначали 100-ліття Української Революції та вшановувала 100-річчя бою під Крутами.

У пам’ять про молодих вояків – здебільшого учнів та студентів, що боролися й віддавали своє життя за Україну, Світова Управа СУМ запровадила для Старшого Юнацтва відзнаку «Крути-100».

Однак, оскільки подвиг юнацтва та молоді під Крутами був, насамперед, Чином, то й відзнаку можна лише здобути виконавши ряд завдань.

Крайова Виховна Рада СУМ у Великій Британії вирішила, що найкраще провести такі завдання під час літних таборів, коли до «Тарасівки» з’їжджається більше число старшого юнацтва і можна буде спільно попрацювати, віддавши рівночасно шану полеглим Героям Крут.

Оцінювали завдань виховники на таборі подруга Ганя Шляхетко та друзі Роман Конрад і Роман Панас. Зі згодою КВР, рішено це провести у трьох блоках:

  • ІДЕЯ – Короткий тест про історію бою під Крутами та подій довкола битви
  • ІДЕЯ – Екранізація фільму «Крути 2018»
  • ЧИН – Ініціатива та планування окремого заходу
  • ОСОБИСТИЙ ПРИКЛАД – Провідницькі функції виконані в СУМі або поза СУМом

Від 6 до 11 серпня, 40 членів Старшого Юнацтво з 11 Осередків терену Великої Британії  брали участь в конкурсі у здобуття відзнаку “Крути-100” працюючи тяжко, віданно та дружньо у пам’яті Героїв Крут.

Вислухавши коротке представлення про бій під Крутами та успішно виконавши тест, юнацтво взялося по роях планувати різні заходи: наприклад організацію забави, продажу тортів, дня розваг, спортового змагання, платного футбольного матчу, і т.п.

Але найбільше зусиль, беручи під увагу захоплення Юнацтва мульти-медією та різними соціальними мережами, зосереджено над екранізацією подій сторічної давнини.

Переглянувши трейлер художнього фільму «Крути 2018: Захист» (https://www.youtube.com/watch?v=IpO9ao3vTA4), юнацтво взялося оформлювати репортаж про зйомки фільму: одні ставали «акторами», другі режисерами, звукорежисерами, різною технічною обслугою, телеведучими, кореспондентами, відтворюючи довкола Тарасівки ніби справжні зйомки фільму, який має скоро вийти у кіно.

А завершений кліп був відтак представлений батькам та гостям під час «попису» при кінці першого тижня Виховно-відпочинкового табору. 

У неділю 12 серпня, після Служби Божої, цілий табір віддав шану героям Крут. Помолилиш за душі загиблих студентів та кадетів, старше юнацтво відтак коротко розповіло таборовикам про події, які відбулися під Крутами та чому ми нині не сміємо забути про їхній подвиг.

Крайова Управа СУМ у Великій Британії вітає та ґратулує всіх учасників конкурсу котрі успішно перейшли і здобули відзнаку “Крути-100”. 

Відзнаки були передані для нашого терену в часі Пленуму СУ СУМ, який відбувся в Києві в листопаді 2018 року, а відтак Осередкам, щоб вручити їх Юнацтву під час осередкових апелів з вшанування пам’яті героїв Крут.

Друзі Роман Панас і Роман Конрад та подруга Ганя Шляхетко