Сумівці Португалії та Іспанії здійснили прощу до Фатіми

0
23

Сумівці Португалії та Іспанії взяли участь в історичній для життя української громади на Піренеях події – освяченні наріжного каменю під будову храму та монастиря Української Греко-Католицької Церкви  у всесвітньовідомому паломницькому центрі міста Фатіма (Португалія).

Разом із численними прочанами з Португалії, Іспанії, Франції та Італії, члени СУМ молилися за добро України та її народу.

Чин освячення наріжного каменю довершили Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, Генеральний капелан СУМ владика Степан Сус та єпископ Лейрії-Фатіми кардинал Антоніо Марто.

“Це подія, яку ми зможемо оцінити з плином часу. Приємно, що нас так багато зібралося сьогодні на молитву і що ми з вами є учасниками творення нової історії – нашої української спільноти, монастиря і церкви тут, у Фатімі, – звернувся владика Степан до присутніх. – За кілька років ми приїдемо сюди, щоби подякувати Богові за те, що тут є храм і монастир. І напевне кожен з нас, тут присутніх, має скласти свою “цеголку”, щоби ці церква і монастир якнайшвидше були побудовані”.

По Літургії суімвці відбули свою орагніщаційну нараду, під час якої обговорили сучасний хід сумівської справи в Іспанії та Португалії, запланували спільні проекти.

Щирою та теплою була неодноразова зустріч сумівців з владикою Степаном Сусом.

Генеральний капелан Спілки Української Молоді благословив СУМівців та в розмові підкреслив важливість діяльності та розвитку молодіжних українських організацій за кордоном.