Сумівці Аргентини здійснили прощу до Люхану

0
218

Члени Спілки Української Молоді в Аргентині відбули щорічну прощу до Марійського духовного центру міста Люхан.

Вірні Української Греко-Католицької Церкви в Аргентині відбули прощу до Люхан

Паломництво до Національного відпустового місця очолив владика Даниїл Козлинський, єпарх єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині.

Урочистості pозпочалися Архиєрейською Божественною Літургію. Із проханням про благословення для української громади в Аргентині, за припинення війни в Україні молилася громада єпархії зі своїм духовенством.

У проповіді єпископ звернувся до вірних із заохоченням створити у своїх серцях «хатину», у якій повинна перебувати Богородиця.

Після Божественної літургії у крипті базиліки міста Люхан відслужили молебень до Пресвятої Богородиці.

Почитання чудотворної фігури Матері Божої Люханської розпочалося 1630 року. Вона була виготовлена в Бразилії на замовлення Антоніо Фаріа де Са, землевласника землі в Кордоба дель Тукуман, який забажав мати зображення Богородиці у своєму маєтку. У чудесний спосіб ця фігура залишилася неушкодженою під час її перевезення через ріку Люхан неподалік станції Росендо, що за 70 км від Буенос-Айреса. На її честь було збудовано спочатку каплицю, а в 30-х роках ХХ ст. — величаву базиліку в неоготичному стилі. Ця фігура Матері Божої впродовж століть прославилася численним чудами та була проголошена покровителькою Аргентини.