Сумівці Америки здійснили футбольний тур Україною

0
86

Футбольна юнацька команда Спілки Української Молоді в Америці здійснила містами України футбольний тур «На крилах дружніх змагань – 2019».

Захід відбувся за сприяння Національного олімпійського комітету України, Асоціації футболу України й за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Перший ж турнір пройшов у 2017 році на футбольних полях Івано-Франківська, Коломиї та Калуша.

Головним завданням змагань “Крила Дружби” є популяризація улюбленої гри мільйонів серед юнацтва та налагодження дружніх відносин між юними футболістами України та Спілки Української Молоді в Америці.

У рамках цього туру юні американські українці мали змогу не тільки пограти у футбол з однолітками в Ірпені, Києві, Львові, Богородчанах та Івано-Франківську, а й познайомитися зі своєю історичною батьківщиною, її культурою, звичаями, відвідати кращі туристичні та історичні місця.

Футбольні змагання команда СУМ розпочала 17 липня в Ірпені, де на стадіоні “Чемпіон” поступилася місцевій збірній команді.

А ввечері наступного дня відбувся товариський матч між командами Спілки Української Молоді та столичного ФК “Поділ”, у якому перемогу святкували гості з Америки.

20 липня міжнародний футбольний тур делегації США “Hа крилах дружніх змагань – 2019” приймала “Арена Львів”. У місті Лева дружній футбольний матч сумівців з юними футболістами львівських “Карпат” завершився також перемогою гостей.

22 липня делегація США прибула у смт Богородчани, де відбулася товариська гра команд юнаків Богородчанської ДЮСШ та Спілки Української Молоді в Америці.

Гра була цікавою та насиченою моментами, якими більш вдало скористалися гравці СУМ – 3:1.

Після завершення матчевої зустрічі відбулась виставкова гра між командами ЖФК “Богородчаночка” та СУМ США. Заокеанські хлопці по-джентльменські дали взяти реванш місцевим дівчатам – 2:1.

Кращим гравцем матчевої зустрічі було визнано Данко Мариневича, чия родина походить з Богородчан. Всі учасники отримали від організаторів пам‘ятні призи та сувеніри.

24 липня в приміщенні Івано-Франківської міської ради відбулась зустріч координатора делегації СУМ США Михайла Томашевського з міським головою м. Івано-Франківська Русланом Марцінківим.

Пан Марцінків зазначив, що змагання такого рівня важливі та допоможуть розширити міжнародні зв’язки, покращити стосунки з діаспорою, підвищити престиж прикарпатських міст, а юні футболісти зможуть не лише позмагатись у гарній грі, але й стати справжніми друзями.

У другій половині дня на івано-франківському стадіоні “Хет-Трик Арена” відбулась завершальна гра всеукраїнського футбольного туру “На крилах дружніх змагань”. Юних представників української діаспори США екзаменували вихованці місцевої ДЮСШ №3.

Гра пройшла у рівній боротьбі і завершилась нічийним результатом 0:0. Для виявлення переможця була призначена серія 11-метрових ударів, яку більш вправно виконали гравці СУМ – 4:2.

“Ми надзвичайно вдячні за гостинність і теплий прийом, який нам організували в Україні. Дуже приємно побувати на нашій історичній батьківщині, особисто познайомитися з тутешнім життям і нашими земляками. Радий, що нас об’єднує футбол, надаючи можливість зустрітися тут і знайти нових друзів. Цей візит надовго залишиться в пам’яті юних американських українців, які відтепер наочно знатимуть, звідки їхнє коріння”, – зазначив Михайло Томашевський.

Всі учасники заходу були нагороджені футбольними м’ячами, пам’ятними вимпелами, значками, медалями, програмами змагань та подарунками, присвяченими матчевій зустрічі.

За повідомленнями прес-служби Івано-Франківської обласної федерації футболу

Автор світлин – фотокореспондент Петра Белей