СЕРПЕНЬ: СУМівський історичний календар

0
563

Пропонуємо Вашій увазі перелік серпневих подій різних років, пов’язаних з історію становлення та діяльності Спілки Української Молоді.

1-21 серпня 1994 року – у с.Делятині Івано-Франківської області було проведено вишкільний і юнацький табори СУМ. Вперше в Україні було надано ступінь виховника 5 дружинникам.

3 серпня 2010 року – єпископ-помічником Львівської архиєпархії УГКЦ призначено колишнього СНУМівця владику Венедикта (Алексійчука). Зараз – єпископ-ординарій Чиказької єпархії.

3 серпня 1994 року – у Карпатах почав роботу юнацький вишкільно-робочий табір “Тустань”, в якому взяли участь члени СУМ, “Білого Хреста”, інших молодіжних об’єднань.

4-17 серпня 2013 року – на СУМівській оселі “Верховина” відбувся Всеканадський вишкільний табір СУМ.

4 серпня 1955 року – в Торонто (Канада) розпочався V Конгрес СУМу. В його роботі брали участь делегати 14-ти крайових організацій СУМ-у, які представляли своїми мандатами 8200 членів. Президетом Головної Ради СУМ обрано З.Сагана (США), Головою Центрального Комітету СУМ – М.Філя (Німеччина).

3-4 серпня 1991 року – в Києві відбулася ІІ Світова Конференція Молодіжних Організацій. Головував на СКУМО очільник Центрального проводу СНУМ Ігор Деркач. Делегати конференції висловили своє негативне ставлення до нового союзного договору, надв’язуваного Москвою.

3-12 серпня 1984 року – у місті Лос-Анджелес (США) відбувся ІІІ-ій Світовий Зліт СУМ, участь в якому взяло 300 учасників з Арґентини, Австралії, Німеччини, Бельгії, Англії, Канади і Америки.

5 серпня 1933 року – в с.Кошляки Тернопільської області народився майбутній Почесний член СУМ в Україні, нагороджений Грамотою Заслуги Світової Управи СУМ співзасновник підпільної СУМівської організації в Кошляки, др.Нестор Зарічний. Помер 25 липня 2017 року.

8 серпня 1967 року – Патріарх УГКЦ кардинал Йосиф Сліпий, відвідав СУМівську оселю в Еленвіл (США) де зустрівся з таборовиками. Блаженнішого супроводжував капелан оселі о.Любомир Гузар, в майбутньому – Глава УГКЦ.

13-24 серпня 2006 року – в Україні відбувся VII Світового Злету дружинників СУМ, присвячений 15-ій річниці незалежності України. Загалом у Злеті взяло участь 179 сумівців з Канади, США, Австралії, Великої Британії, Німеччини, Бельгії, України.

14 серпня 2005 року – у м.Мельборн (Австралія) відійшов у вічність довголітний та провідний член СУМ й ОУН, організатор українського життя , Голова Осередку СУМ в Мельборні Дмитро Моравський.

15-16 серпня 1992 року – в м.Харків відбулася чергова Конференція СКУМО, на яку прибуло 117 делегатів, які репрезентували 37 молодіжних організацій в Україні та в діаспорі. Найчисельніше був представлений СУМ.

16 серпня 1992 року – в Києві голова Центральної Управи Світової СУМ Євген Чолій та голова Центрального Проводу СУМ в Україні Ігор Деркач підписали угоду, згідно з якою СУМ в Україні став асоціативним членом Світової СУМ.

16-22 серпня 1994 року – у с.Делятин Івано-Франківської області відбувся Перший Всеукраїнський Злет СУМ з нагоди 70-ліття створення СУМ. 22-24 серпня події Злету перенесено до м.Львова. Учасниками Всеукраїнського Злету стало 57 сумівців України з 10 областей.

16 серпня 2004 року – Патріярх Української Греко-Католицької Церкви, Блаженніший Любомир кардинал Гузар відвідав оселю СУМ в Елленвіл (США).

16-23 серпня 2003 року – на оселі Ґомадінґен в Німеччині відбувся ХХ Європейський Спортовий Табір СУМ.

18 серпня 2002 року – у м.Буенос-Айрес відбувся ХІХ Крайовий З’їзд СУМ. Головою КУ обрано др.Наума Паука.

18-21 серпня 2003 року – у Києві відбувся VIII Світовий Конґрес Українців. Участь в Конґресі брала чисельна група СУМівців на чолі з головою Світової Управи СУМ др.Юрієм Наконечним.Головою Світового Конґресу Українців переобрано СУМівця др.Аскольда Лозинського зі США.

19-20 серпня 2009 року – мандрівкою на гору Маківка СУМівці відзначили 20-ту річницю з часу заснування Спілки Незалежної Української Молоді.

19 серпня 1989 року – біля підніжжя гори Маківки у Карпатах відбулися Установчі збори Львівської обласної організації СНУМ у присутності 80 осіб.

20-22 серпня 2008 року – у Києві відбувся IX Світовий Конґрес Українців. Довголітний Президент СКУ, СУМівець др.Аскольд Лозинський склав свої повноваження. Новим Президентом СКУ обрано СУМівця др.Євгена Чолія з Канади

23 серпня 2012 року – СУМівці Львівщини розпочали акцію «Відновлення могил», впорядковуючи поховання Українських Січових Стрільців у селі Лисовичі Стрийського району, на кордоні Львівської та Івано-Франківської областей.

23-24 серпня 1990 року – у Білому Борі (Польща) відбулась Перша Світова конференція українських молодіжних організацій (СКУМО), у якій також взяли участь СНУМ (Україна), СУНМ, СУМ та інші молодіжні організації. Групу підготовки ІІ Світової Конференції очолив провідний діяч Спілки Незалежної Української Молоді Ігор Деркач.

24 серпня 1921 року – у с.Вовківці на Сумщині народився український поет, прозаїк, драматург, радіожурналіст, редактор, публіцист, громадський діяч, автор тексту Гімну СУМ «Вгору прапори» (1964) Леонід Полтава (справжнє прізвище: Пархомович).

24 серпня 1989 року – в Чернівцях проходить крайовий Установчий збір Спілки Української Молоді Буковини.

24 серпня 1991 року – члени СУМ-СНУМ беруть участь у проведенні загальноукраїнського Віче біля будинку Верховної Ради УССР, вимагаючи від депутатів проголошення незалежності України.

Серпень 1951 року – арешт членів підпільної організації Спілка Української Молоді с.Кошляки (Тернопільщина) Зарічного Н.В., Зарічного Р.Т., Загрійчука М.С., Чучвали Я.Т. і Бакалюка Я.П.

24 серпня 1994 року – у м.Лубни Полтавської області на мітингу, присвяченому проголошенню Акту незалежності України, серед виступів було заслухано представника Київської СУМ Олеся Вахнія.

31 серпня – 2 вересня 2012 року – під час 61-го Всеамериканського Маніфестаційного Здвигу СУМ на Оселі в Елленвілі, відбувся 5-ий Табір Дружинників СУМ під назвою «УПА Йде Вперед».

Серпень 2002 року – близько 250-ти юнаків та дівчат, членів Спілки Української Молоді в Україні взяли участь у виховницько-відпочинковому таборі “Дух нашої давнини”, який проходив у Криму.

Серпень 2011 року – Глава УГКЦ Патріярх Святослав Шевчук відвідав оселю СУМ Великої Британії “Тарасівка”.

Серпень 1942 року – члени СУМ, що перебували в Спілці ще з 1927-28 років, беруть участь у підпільному з’їзді українських націоналістів в Києві.

Серпень 1992 року – у Карпатах проходить вишкільно-відпочинковий табір СУМ “Червона калина”, в якому взяли участь сумівці з України та діаспори.

Серпень 1992 року – біля Чернігова відбувся перший виховний табір Юнацтва СУМ “Деснянські Хвилі” за участю молодшого та старшого Юнацтва СУМ з різних областей України та з діаспори.

Cерпень 1994 року – на Закарпатті відбулися вишкільні таборові збори молодіжних об’єднань Рівненщини – СУМ, КУЕМ та “Білого Хреста”.