Резолюції XIX Світового Конґресу СУМ

0
556

2016-06-09_130436_IMG_9681

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пропонуємо ознайомитися з резолюціями, які прийняли делегати XIX Світового Конґресу Спілки Української Молоді.

РЕЗОЛЮЦІЇ
ХIХ Світового Конґресу СУМ

XIX-ий Світовий Конґрес СУМ, що тривав 9 – 12 червня 2016 року в українському американському центрі, в домівці Осередку СУМ ім. 24 серпня 1991 року у Виппані (Ню Джерзі, США), у присутності 59 голосів – 55 делеґатів і членів Світових Органів СУМ та 4 мандатів, які прибули з Австралії, Америки, Великої Британії, Канади, Німеччини та України і проходив під сумівським гаслом 2016 року “Україна починається з Тебе!”. відбувався:

 • у 25-ту річницю проголошення Незалежности України Верховною Радою 24 серпня 1991 року, затвердженої волею українського народу на Всенародньому Референдумі 1 грудня 1991 року;
 • у 20-ту річницю прийняття Конституції Верховною Радою України;
 • у 30-ту річницю Чорнобильської трагедії;
 • у 75-ту річницю відновлення Української Держави Актом 30 червня 1941 року;
 • у 125-ту річницю з дня народження Сергія Єфремова;
 • у 95-ту річницю відновлення Української Автокефальної Православної Церкви.
 • у 70-ту річницю відновлення СУМ в діаспорі;
 • у 70-ту річницю відновлення СУМ в Німеччині;
 • у 25-ту річницю відновлення СУМ в Україні;
 • у 65-ту річницю смерти бл. свщм. архімандрита Климентія Шептицького
 • у 70-ту річницю ліквідації УГКЦ на Львівському псевдособорі, який примусив УГКЦ перейти в підпілля

XIX-ий Світовий Конґрес СУМ вітає:

 • Український народ на Батьківщині і на поселеннях з 25-літтям відновлення незалежності та самостійності України;
 • Проводи українських традиційних національно-християнських католицької та православних церков;
 • Президента України Петра Порошенка, Верховну Раду України та Уряд України;
 • Президента Світового Конґресу Українців (СКУ), сумівця Євгена Чолія;
 • Голову Проводу Організації Українських Націоналістів (ОУН), сумівця Стефана Романіва;
 • Голову Ради Українських Державницьких Організацій Світу (РУДОС), сумівця Юрія Шимка;
 • Новоприбулих українців, які опинилися поза межами України і закликає їх увійти в ряди СУМ;
 • Усі національні демократичні державницькі сили, які обстоюють інтереси українського народу.
 • Український народ на Батьківщині, що перетворив «Майдан Незалежности» та Революцію Гідности, на перемогу прозахідних європейських цінностей, перекреслюючи проросійську політику колишнього Президента Януковича та підкреслюючи свої національно-державницькі ідеали, європейські цінності та трансатлантичні устремління.
 • Шлемо палкий привіт українській молоді, що створила Майдан та провела “Революцію Гідности” не шкодуючи ні свого здоров’я, ні життя. Схиляємо наші голови перед героями Небесної Сотні та добровольчих батальйонів, які стали на прю проти російських окупантів та сепаратистів-терористів й понесли поважні втрати в людях мертвими, раненими, полоненими та зниклими без сліду.
 • Закликаємо Крайові Управі та Осередки і надалі включатися до протестних акцій і вимагати повернення нелегально анексованої автономної республіки Крим та негайного виходу всіх збройних сил агресора з території України, збереження українських границь та їх повернення до меж, які було до початку збройної агресії з боку Росії та її найманців.
 • Вітаємо Осередок СУМ ім. 24 серпня 1991 року у Виппані (Ню Джерзі. США), який відзначує чверть століття свого існування і бажаємо йому дальших творчих успіхів та праці в дусі нашого гасла “Бог і Україна”.

Політичні резолюції:

XIX-ий Світовий Конґрес СУМ відбувається після революційних подій на Майдані і перемоги Революції Гідности. Скорумпований антидемократичний і антиукраїнський режим проросійського напряму колишнього президента Віктора Януковича належить до минулого. Продержавні та проєвропейські сили перемогли і Україна стала на шлях власного державотворення. Однак, вмішалася Москва, яка підсилила тенденції сепаратистів в Луганську і Донецьку, й ті, підтримані збройними силами Росії, забезпечили панування терористам, які виступили проти непорушності та інтеральности української території, створивши в двох областях свої псевдореспубліки. Росія анексувала український  Крим, перекресливши існуючу геополітичну ситуацію, визнану міжнароднім світовим товариством та ООН.

XIX-ий Світовий Конґрес СУМ:

 • Клонить, свою голову перед героями-лицарями Небесної Сотні і перед тими, що віддали своє життя у добровольчих формаціях та збройних силах України у АТО в неоголошеній російсько-українській війні. Понад 2700 воїнів збройних сил України, які загинули, біля 10,000 ранених воїнів, та 10,000 мертвих серед цивільного населення, як і два мільйони біженців, це є сумний наслідок злочинних дій Москви і проросійської п’ятої колони.
 • Закликає через КУ СУМ кожного сумівця – дзвонити, писати, в імені виборців (електорату) до членів та представників уряду країн свого поселення, щоб підтримали законопроект про потребу для України летальної (збройної) військової допомоги.
 • Ми, свідомі численних поранених вояків в українських добровольчих батальйонах та в Збройних Силах України; допоможімо нашим воїнам зберегти або врятувати їхнє життя, подбаймо, щоб набути потрібну першу допомогу, т.зв. «IFAKs» (Individual First Aid Kits), бо вони можуть врятувати життя українського вояка і полегшити біль. 
 • Підтримує благодійні проекти, які полегшують життя українським воїнам і ветеранам АТО. Особливо, ми відзначаємо і підтримуємо проект “Друг Героя”, започаткований сумівкою з Канади, метою якого є надати якісно тренованих службових собак ветеранам збройних сил України та українських добровольчих батальонів, які борються з посттравматичним стресовим розладом та іншими непомітними та помітними травмами, що були нанесені під час військових операцій.
 • Рекомендує, окрім укладеної виховної програми, вжити всі виховні засоби – мас-медії, Інтернет, цифрові диски, щоб ознайомити Молодше та Старше Юнацтво з сьогоднішньою ситуацією в Україні, пов’язаною з непроголошеною російською армією та терористами війною – щоб викликати у юнацтві співчуття до України та спротив до терористичної дії, яка здійснюється в Україні за підтримки солдатів Російської Федерації, їх важкої артилерії, танків, ракет та літаків. Нашим кличем у цьому грізному для України часі мають бути слова Т. Шевченка, «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!»
 • Високо цінить ідеалізм сумівської молоді та інших молодечих організацій, які не вагалися повністю підтримати Майдан та Революцію Гідности своєю участю, присутністю, пожертвами та морально у нерівній боротьбі із поліційними структурами колишнього Президента Януковича. Приклади найвищої жертви у боротьбі АТО – сумівці: св.п. Євген Войцехівський та св.п. Віталій Волкотруб, пластун, випускник офіцерської школи Вест Пойнту, громадянин США св.п. Марко Паславський – які загинули в боротьбі проти терористів в обороні цілісності та неподільності нашої держави. Ці імена надихають нас своєю героїчністю та навічно залишаться в Пантеоні Слави та пам’яті СУМ-у й українського народу. 
 • Вітає рішення Президента України Петра Порошенка перенести відзначення Дня Захисника України з лютого на 14-те жовтня, що є Днем Козацької Зброї, празником Покрови Матері Божої та Днем Постання УПА, що було визнано постановою УГВР у 1947 році.
 • ХІХ-ий Світовий Конґрес СУМ наводить слова Звернення Воюючої України до Української Молоді на еміґрації, які по сьогодні не втратали своєї актуальности і служить дальшим дороговказом: “Українська Молоде! Ти на еміґрації мусиш піти в аванґарді визвольної боротьби, як у ньому йде молодь на Землях. Ти мусиш цілком віддати себе інтересам Воюючої України і бути готовою на кожний поклик, щоб стати поруч своїх друзів, що зі зброєю в руках борються за визволення народу, за щастя, за радість і творчу працю української молоді в українській державі. Ти мусиш бути високоорганізованою і активною, мусиш постійно сталити свою ідейність та невпинно підносити свій рівень загального і фахового знання та політичної вироблености. Своє перебування серед інших народів широко використати для того, щоб навчитися всього, що в них доброго і корисного, щоб засвоїти собі їхній досвід праці в усіх галузях життя і державного будівництва. Але пильно зберігай себе перед розкладовими впливами, які розхитували б твою ідейність та підривали моральну стійкість.”
 • Перед тобою, українська молоде, як і перед цілою нашою еміґрацією стоїть завдання зазнайомлювати чужинців з визвольною боротьбою українського народу. Роби це при кожній нагоді і всіма засобами. Використовуй для цього свої особисті знайомства, зв’язки з молоддю інших народів і міжнародніми організаціями молоді. Запалюй молодь усіх народів на боротьбу проти большевизму. Вона найскоріше зрозуміє тебе, бо кожна молодь найживіше обурюється на неправду і насильство і завжди готова боротися проти них».
 • Ставлення Президентів Ющенка або сучасного Президента Петра Порошенка по відношенню до героїв Крут позначають перелом у настанові державних структур до жертв юних Крутянців і вказують, що, нарешті, Україна готова визнати своїх героїв-оборонців. Ми гордимося, що СУМ від часу свого відтворення на чужині високо цінив цей ідеал жертв юних героїв і передав цю спадщину черговим сумівським поколінням.
 • СУМ в діяспорі – Европі і світі – недвозначно стояв на антикомуністичних позиціях. Сьогодні, ми вітаємо офіційний процес декомунізації в Україні, нищення совєтської спадщини в Україні, повернення відповідьних назв на місце совєтських пропагандивних, щоб українська молодь не виховувалася, дивлячись на пам’ятники катів свого народу.
 • Вітає перше відзначення пам’яти кінця другої світової війни 8-го травня, яким заступлено совєтські пропагандивні паради перемоги над нацизмом  у так званій Великій Вітчизняній Війні. Вітаємо усунення совєтських прапорів, серпа і молота, російських георгіївських стрічок і самої назви “Велика Вітчизняна Війна”.
 • Вітає уведення символу червоного маку, як відзнаки для примирення і молитви за полеглих у нещадній Другій Світовій Війні замість параду перемоги.
 • Вітає створення боєздатної армії  Збройних Сил України, яка нараховує 250,000 воїнів різних категорій  війська і добровольчих батальйонів. Вітаємо намагання Президента України підвищити боєздатністю збройних сил України та підвищити якости командних складів й висловлює подяку урядам країн США, Великої Британії, Канади і Польщі за висилку їм своїх військових інструкторів.
 • Оскільки НАТО є в Европі єдиною збройною формацією, яка сьогодні готова ставити чоло московському ведмедеві в його аґресії, вітаємо всі заходи України зблизитися до НАТО та увійти в його членство.
 • Сьогодні актуально стоїть потреба збереження і використання державної спадщини України, акумулюваної в архівних збірках, музейних колекціях, місцях поховань видатних діячів Українського Визвольного Руху. Над тим працює Українська Інформативна Служба. Поручаємо СУ СУМ долучити КУ СУМ до цієї справи для виявленням відомостей про місце знаходження і приблизний об’єм архівних і бібліотечних збірок, які стосуються Українського Визвольного Руху і знаходяться в українських установах, або приватних колекціях в країнах свого поселення. Подання прізвищ та адрес їх власників, залучення волонтерів для сканування документів та видань. Окрім того – виявляти місця поховань активних діячів українського громадського життя, відомих людей і взагалі інформацію про українські могили та людей, які можуть їх показати. До цього належить також системне і планомірне фотографування могил та створення путівників і схем по українських кладовищах світу. Залучення сумівської молоді до цієї роботи мало б колосальне не тільки пізнавальне, але й виховне значення, подібне тому, як в міжвоєнній Галичині існував Культ Стрілецьких Могил.
 • Закликати всіх членів СУМ, а особливо дружинників, знайомитися з інформацією про нашу героїчну історію, викладену останнім часом на електронних архівних ресурсах, про поточний стан справ в Україні та активно давати відсіч агресору в інформаційному просторі (особливо в Інтернеті, в тому числі – соціальних мережах). Сприяти перекладу цієї правдивої інформації англійською та іншими мовами, та поширенню її серед іноземних аудиторії. Активно використовувати при цьому українські успіхи в технологіях,  спорті та культурній царині (наприклад, перемогу Джамали на Євробаченні).
 • Вважає, що сьогодні моральна і матеріяльна допомога, як і політичні маніфестації на підтримку України, стоять на порядку дня. Здобуття і вирозуміння політиків для надання Україні летальної оборонної зброї, оборона політичних в’язнів, які знаходяться в руках терористів  або Росії, військовополонених, контр-оборона проти російської гібридної війни в медіа, підтримка комітетів, які в парляментах в різних країн сприяють Україні, має належати до діяльности Крайових Управ СУМ і, по змозі, бути координованою Світовою Управою СУМ.  У цій не проголошеній Росією війні, яка намірена розшматувати Україною і введеться на життя і смерть української державности та европейських і трансатлантичних прагнень України, Спілка Української Молоді мусить зміцнити свою стійкість і рішучість ставши на спротив  російській злочинній аґресії. 

Виппані, США, 12 червня 2016 р.

 

Тільки для СУМівців: