Президент України вручив нагороду сумівцю з Америки

0
1552

Президент України Петро Порошенко зустрівся з представниками української громади США та вручив орден «За заслуги» сумівцю,  президенту Українського конгресового комітету Америки Андрію Футею.

У такий спосіб українська  держава відзначила вагомий особистий внесок друга Андрія у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, розвиток міждержавного співробітництва, плідну громадську та гуманістичну діяльність.

Глава держави подякував за потужну підтримку українською громадою Сполучених Штатів спільної боротьби за свободу і незалежність України.

«Прийміть величезну подяку від мене як від Президента не просто за сьогоднішню зустріч,  а й за ці довгі 4,5 роки нашої спільної боротьби. Бо нічого у нас без вас не вийшло б. Бо ваша роль є абсолютно визначальною і у формуванні світової солідарності на підтримку України. В кожному куточку світу, куди б я не приїжджав, пліч-о-пліч ставали зі мною українці і забезпечували тверду позицію всіх країн світу. Забезпечували єдність світу і солідарність з Україною», – наголосив Петро Порошенко.

Він додав, що така єдність і солідарність була і залишається  запорукою нашої  перемоги.

«У 1991 році ми вибороли Незалежність, але продовжуємо столітню боротьбу за нашу свободу», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що для нього надзвичайно почесно сьогодні зустрітися із представниками української громади і він завжди відчуває їх надійну підтримку.

Він особливо відзначив, що українська нація стоїть на захисті незалежності суверенітету і територіальної цілісності Української держави, а також на захисті свободи і демократії, і тих цінностей, які сповідували батьки-засновники Сполучених Штатів як базових цінностей функціонування держави.

«І ми з вами повертаємо Україну в родину європейських народів. Ми з вами кажемо остаточне прощавай Радянському союзу, російській імперії і іншим, хто намагався утримати нас у статусі колонії», – сказав Президент та додав, що за ці цінності боролися і проливали кров і бійці УПА, і учасники національно-визвольних змагань в  Україні.

Фото прес-служби Президента України