Понад 2500 дітей українських військових отримають дарунки від сумівців Діаспори

0
778


П’ятий рік поспіль відбувається акція «Теплом зігріємо серця», під час якої діти та молодь української діаспори збирають і передають різдвяні подарунки дітям українських бійців.

Ідея доброчинної ініціативи належить членству Спілки Української Молоді – організації, яка діє понад 90 років й об’єднує  українців у 12 країнах світу.

Цього року сумівці з Сполучених Штатів Америки, Канади, Австралії, Португалії та Великої Британії вже підготували й надіслали 2 тис 500 пакунків із гостинцями для своїх ровесників в Україні, батьки яких виконують бойові завдання на сході та півдні України.

Більшість подарунків – адресні, й підібрані з урахуванням потреб та побажань тих, хто їх отримає. У спеціально придбані для цього рюкзаки-наплічники, діти поклали цукерки,   книжки, іграшки, одяг, взуття, шкільне приладдя та листівки-миколайчики з побажаннями всіляких  гараздів для своїх ровесників.

Кошти для цього вони збирали в різний спосіб: проводили благодійні ярмарки, брали участь у доброчинних забігах-марафонах, організовували цільовий збір пожертв, економили на розвагах і солодощах.

Подарунки доправлять адресатам у часі новорічно-різдвяних свят. Вантаж прибуде до різних областей, де діють місцеві організації СУМ в Україні. Зокрема, його отримають в Калуші, Львові, Тернополі, Хмельницьку, Сквирі, Бобринцю, Дніпропетровську, Кагарлику, Краматорську та Києві.

«Ці подарунки, які є виявом солідарності українців світу, ми передамо, в першу чергу, дітям, батьки яких загинули на сході країни, обороняючи незалежність та територіальну цілісність нашої держави. Гостинці отримають і малюки інших українських військових, а також  діти з родин вимушених переселенців, – розповів координатор акції Юрій Іляш. – На жаль, ми не можемо охопити своєю увагою їх усіх, тому намагаємося щороку приходити з дарунками до нових дітей, щоб зігріти теплом і їхні серця».

У Спілці Української Молоді переконані, ця акція має не лише практичне, але й потужне моральне значення, адже гуртує українців світу навколо життєво важливих для України питань.

Варто зазначити, що акцію «Теплом зігріємо серця» члени Спілки Української  Молоді проводять уп’яте. В цілому, за 5 років проведення акції, члени СУМ зібрали понад 9 тис 500 пакунків із  дарунками, на загальну суму – понад 275  тисяч доларів.

Опіка Спілки Української Молоді над дітьми українських військових не обмежується лише проведенням цієї доброчинної акції. Крім неї, для дітей наших бійців сумівці організовують щорічні літні благодійні табори в Україні, а також за її межами.

Спілка Української Молоді – молодіжна виховна організація займається вихованням молоді на християнських та патріотичних засадах у дусі свого гасла «Бог і Україна».

СУМ засновано у 1925 році в Києві. У 1946 році її було відновлено в повоєнній Німеччині, з того часу організація поширює свою працю у 12 країнах світу в Західній Європі, Північній і Південній Америці та Австралії.

В основі виховної системи СУМу є теоретичні напрацювання Григорія Ващенка – відомого українського педагога, який вперше розробив систему національного виховання.