Побачило світ перше в цьому році число «Крилатих»

0
328

Про що розповідає перше цьогорічне число сумівського журналу «Крилаті» дізнайтеся з допису його авторів.

2018 СУМівський рік – Рік Української Державності. Його гаслом є слова Блаженнійшого Любомира Гузара: «Ціль свободи – робити добро!»

У рубриці «Hаша історія» ми нагадали, що 100 років тому відбувся героїчний бій студентського куреню з російським військом під Крутами. Ця затримка ворога дала змогу укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Рубрика «Відомі імена» розповість тобі про Патріарха Української Греко-Католицької Церкви, кардинала Йосипа Сліпого. Навіть у засланні владика Йосип щодня відправляв Літугію. Щоб уберегтися від зрадників, з іншими священиками спілкувався латиною.

«Поетична сторінка» ознайомить тебе з творчістю Галини Кирпи й Тетяни Винник. У цьому номері ти зможеш подивитися чудові картини художниці Оксани Грек та віднайти в них відмінності.

Павло Лоєк розповість про те, чому Мертве море затримує все для себе – як деякі люди, які живуть лише для себе. Й що з ними стається.

Рубрику «Пісеньки» підготувала Анастасія Кулакова («Сніг», слова I. Сурикова, український текст Зірки Мензатюк, музика М. Дремлюги).

Англійську мову вчити легко й цікаво разом, тому читай у рубриці «Вчимося, граючись» про зимові явища.

Казка «Різдвяний янгол» розповідає про те, що дива стаються – й завдяки добрим людям, а не тільки Святим.

Цього разу на тебе чекатиме «Космічна мандрівка», завдяки якій ти дізнаєшся, що таке «невагомість» та що таке група світлових явищ в атмосфері «гало». Підготувала матеріал Катерина Міщук.

Чому добру справу робити приємніше за перегляд фільму – в коміксі розкаже Ольга Семиляк. Спонукають добряче помізкувати рубрика «Будь кмітливий» від Ольги Устимко та «Горішки для розуму» від Тетяни Савченко.

Святкуємо Різдво! А одною з найдавніших прикрас цього свята є Дідух. Це символ урожаю, добробуту, достатку, а також символ безсмертного предка. А ще Дідух – це оберіг оселі. Складається він із колосків. Тож у «Художній майстерні» малюватимемо разом з Катериною Міщук колосок пшениці.

А чи знаєш ти, що горобці створюють сім’ю раз на все життя?! Більше про цю пташку підготувала Оксана Кротюк у рубриці «Зоопарк». Також зможеш виготовити різдвяний будиночок, який прикрасить твою оселю, або служитиме прикрасою для ялинки.

А також, читаючи «Крилаті» ти дізнаєшся про акцію “Теплом Зігріємо Серця”, яку четвертий рік поспіль організовує Спілка Української Молоді, збираючи подарунки для дітей-переселенців та дітей тих вояків, які перебувають у зоні АТО, або загинули обороняючи Україну.

Отож, робімо добро разом та читаймо журнал «Крилаті»!

Автор обкладинки – Корнелія Коляджин.