Побачив світ Впоряд Спілки Української Молоді

0
355

5._rym_1988Основними джерелами для проекту Впоряду були покажчики до збірки й апелю, подані Крайовими Управами Австралії та США, а також Правильник впоряду, виданий КУ СУМ Канади у 1984 році за авторства покійного Василя Бєня.

Створення уніфікованого організаційного Впоряду дозволить застосовувати його, однаковий для всіх Країв, варіант під час СУМівських заходів.

Документ складається із 5 розділів: Ціль, термінологія й основні постави; Збірка; Апель і звіти; Хорунжі; Участь у Богослуженнях. Планується, що з часом він буде доповнюватися новими розділами.

Ознайомитися з “Впорядом Спілки Української Молоді” можна тут.

Для зручності різних Країв видання знаходиться в двох форматах: А4 і US Letter.

Над проектом працював покликаний Світовою Управою СУМ комітет СУМівців: Ярослав Дума (Австралія), Тарас Дрозд (США), Гарі Несмашний (Канада), Андрій Синиця (Україна), Мирон Солтис (США), Юрій Шуст (Канада), Світлана Вербова (Україна). Керівник проекту – Ірка Єндрієвська (Канада).

Ілюстрації до видання виконав др.Віталій Дзюбак (Україна).

Команда, яка працювала над цим завданням зазначає, що впоряд створено загалом для того, аби надати краси, гармонії та вправності рухам спільноти. Він потрібен, насамперед, для збереження ладу і свободи рухів великого гурту сумівців.

Впоряд – збір точно описаних рухів, які виконуються на наказ негайно, старанно й послідовно. Він виробляє справність рухів, карність, почуття точності й порядку, товариськість, вчить сумівця відповідальності, слухняності, стійкості та впевненості.