ЛЮТИЙ: СУМівський історичний календар

0
928

Пропонуємо Вашій увазі підбірку лютневих подій і дат, пов’язаних з історією та сьогоденням Спілки Української Молоді.

3 лютого 1929 року – створено Організацію Українських Націоналістів.

4 лютого 1990 року – СНУМ організовує у Києві мітинг протесту проти військової служби української молоді за межами України.

10 лютого 1996 року – Пленум Центральної Управи СУМ вирішив прийняти СУМ в Україні до структури Світової СУМ як повноправного члена, а голову СУМ в Україні включити до складу Центральної Управи СУМ.

10-11 лютого 2007 року – відбувся Крайовий З’їзд Виховників СУМ Австралії.

11 лютого 2009 року – пожежами зруйновано СУМівську оселю “Карпати” в Австралії. Оселя закуплена в 1963 році осередком СУМ Мельборн, та названа “Карпати”, бо самий терен і околиця нагадували Картпатські гори в рідні Батьківщині. Впродовж багатьох десятилітть оселя була й залишається центром таборування осередкових, крайових та світових таборів.

11 лютого 2005 року  – відійшов у вічність один із основоположників СУМ у Великій Британії та довголітній член Крайової Управи СУМ у Великій Британії і колишній Голова Контрольної Комісії Центральної Управи СУМ др.Михайло Гринюк.

12-21 лютого 2010 року – в місті Ванкувер, з нагоди ХХІ Зимових Олімпійських Ігор, відбувся VIII Світовий Злет дружинників СУМ. В його роботі взяло участь 56 дружинників з Канади, Австралії, США, Німеччини.

13 лютого 1993 року – СУМ та УГКЦ провели в Бабиному Яру панахиду пам’яті поетеси Олени Теліги та інших членів ОУН, розстріляних нацистами.

18 лютого 2005 року – розпочався Крайовий Зїзд дружинників СУМ Австралії, участь в якому взяли представники осередків Аделайди, Джілонґу, Мельборну, Сіднею та Перту.

23-25 лютого 2001 року – в м.Торонто відбувся XXVI Крайовий Зїзд СУМ Канади. Головою КУ переобрано подр.Галину Головку.

23-24 лютого 1991 року – в столиці Грузії м.Тбілісі відбувся Х Конґрес поневолених народів, наради якого обговорили політичне становище в республіках СССР та необхідність координації дій усіх поневолених народів. Конґрес зібрав представників політичних партій та організацій з України, Грузії, Латвії, Естонії, Білорусі, Вірменії, Литви, Азербайджану, політичних діячів з Польщі та Росії. Серед організацій, які представляли Україну, були СНУМ та УНС.

24 лютого 1920 року – у с. Рахиня Долинянського району Івано-Франківської області  народився провідний громадський діяч, багатолітній заслужений СУМівець др. Омелян Коваль. З 1938 року – член  ОУН. У 1941 році арештований гестапо. В’язень концтабору Аушвiц. Спiворганiзатор СУМ в Бельгiї. У 1958-1978 роках – Голова Центральної Управи СУМ. До 1983 очолював Центральну Виховну Раду СУМ. Опрацював “Правильник Юнацтва СУМ”, “Правильник Дружинникiв СУМ”. Учень i послiдовник Г.Ващенка. Спiльно випустили книжку “Виховний iдеал”. Засновує i видає журнали для молодi “Авангард”, “Крилатi”, книжки для дiтей i юнацтва. З 1997 року – громадянин України. Проживав у м.Львів. Відійшов у Вічність 19 січня 2019 року. Похований на Львіському кладовищі Львова.

26 лютого 1933 року – в м.Львові народився майбутній Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир Гузар – капелан СУМівської оселі Еленвіл.

27-28 лютого 1993 року – в Києві відбувся 3-й Всеукраїнській Збір СУМ. Схвалено Статут СУМ, прийнято правильники і виховні матеріали Світового СУМ, головою  Центрального Проводу СУМ в Україні обрано др.Ігоря Деркача.

26 лютого – 5 березня 2010 року – у Болгарії відбулася зустріч української молоді Європи «Болгарія 2010». Її організатором є Конференція українських молодечих організацій Світового Конґресу Українців та Молодіжне відділення при Фундації “Мати Україна“ з Болгарії. Одним із представників молодіжних організацій України на цій Зустрічі був Крайовий референт Спілки Української Молоді в Україні Святослав Липовецький.