#FreeShumkov

0
31

Світова Управа СУМ просить включити прізвище політв’язня Олександра Шумкова до переліку осіб, щодо яких ведуться перемовини про якнайшвидше повернення в Україну.

Про це йдеться у зверненні, адресованому Президентові України Володимиру Зеленському:

«Світова спільнота Спілки Української Молоді вітає повернення в Україну з російських тюрем 35 політичних в’язнів та дякує всім, хто долучився до їх звільнення з полону.

Віримо, що незабаром й інші в’язні Москви повернуться в Україну, а в їх числі – вихованець Херсонського осередку Спілки Української Молоді в Україні, громадський активіст, військовослужбовець Збройних Сил України Олександр Шумков.

Із вересня 2017 року він перебуває в ув’язненні в Російській Федерації, після зухвалого викрадення його з території України.

14 червня 2018 року Європарламент проголосував резолюцію, вимагаючи від Російської Федерації звільнення усіх українських політв’язнів, зокрема і Олександра Шумкова.

Згадується він й у заяві Держдепартамент США від 18 червня з приводу політичних та релігійних в’язнів, які утримуються Російською Федерацією.

Просимо Вас, пане Президенте, посприяти, аби прізвище Олександра Шумкова було включене до переліку осіб, щодо яких ведуться перемовини про якнайшвидше повернення в Україну.

Віримо в успіх справи звільнення українських політв’язнів та в добре майбутнє Української Держави».