Діяльність СУМ репрезентовано українцям Греції

0
274

Діяльність Спілки Української Молоді було представлено членам української громади в Греції.

З цією місією до Еллади прибув Референт зовнішнього розвитку СУМ друг Андрій Несмачний.

У четвер, 11 січня, відбулася його офіційна зустріч із членами ради правління Асоціації української Діаспори в Греції “Українсько-грецька думка”: головою Асоціації п.Галиною Маслюк, директоркою Української Недільної Школи при товаристві п.Ганною Павлюк, членом Асоціації п. Лесею Чорною та художницею п.Оксаною Чаус.

Спілкуючись із представниками місцевого українства, друг Андрій поінформував їх про історію та сучасний стан організації, ознайомив із акціями, які втілюють у життя сумівці світу.

Про це йшлося й під час зустрічей із українцями Греції, які відбулися по завершенню Літургії в малому залі при храмі УГКЦ в Афінах, а також в Українській Недільній школі та культурно-освітньому центрі «Берегиня».

Їх метою було зацікавити українську молодь, дітей та українські родини діяльністю СУМ та поділитися досвідом у виховній праці.

Також друг Несмачний зустрівся із тимчасовим повіреним – радником Посольства України в Грецькій Республіці п.Наталією Косенко, та вшанував пам’ять Тараса Шевченка, вклонившись пам’ятнику нашому національному генію, який стоїть в одному з парків центру Афін.

За даними Посольство України в Грецькій Республіці, в цій країні проживає близько 20 тисяч вихідців з України. Українці Греції об’єднуються в національно-культурні товариства «Українсько-грецька думка», «Український журавлиний край», «Берегиня» та «Спілка». Потужним осередком українства в Греції є церковна громада Святого Миколая у складі греко-католицьких парафіян Собору Пресвятої Трійці в місті Афіни. Успішно працюють українські школи. Функціонування цих шкіл базується на великому ентузіазмі громади і щирому бажанні зберегти і передати прийдешнім поколінням свою мову, культуру і традиції.