ЧЕРВЕНЬ: СУМівський історичний календар

0
1356

Пропонуємо Вашій увазі перелік червневих подій різних років, пов’язаних з історією становлення та діяльності Спілки Української Молоді.

Червень 1989 року – серед молодих членів Української Гельсінської Спілки зародилася ідея створення незалежної всеукраїнської молодіжної організації.

Червень 1989 року – в журналі «Авангард» оприлюднено текст відозви харківської ініціативної групи з відродження СУМ на Слобожанщині. Члени-засновники групи Андрій Черемський, Геннадій Шешецький, Ольга Геращенко, Світлана Шкумат, Ігор Живолуб зазначили: «Цією відозвою ми повідомляємо, що зорганізований щойно осередок СУМ є повністю у солідарності з Українською Гельсінською Спілкою та підтримує Народний Рух України за перебудову».

Червень 1990 року – СНУМ м. Полтави закликає молодь міста збирати комсомольські квитки “для розпалювання вогнищ на таборових зборах”. Символічні “похорони ленінізму” за участю снумівців проходять у Луцьку, Рівному, Житомирі, Дрогобичі.

Червень 1994 року – у Дзвінківському лісі на Васильківщині відбувся перший табір юнацтва СУМ на Київщині. У таборі ім.Степана Бандери взяли участь сумівці з місцевої Васильківської та Київської організацій, гості з Здолбунова і члени СУМ “Білий Хрест”.

1-2 червня 2001 року – у м.Черкаси відбувся перший Мистецький Здвиг СУМ в Україні.

4 червня 2011 року – відбувся ХХІII Крайовий З’їзд Спілки Української Молоді в Аргентині. Головою КУ СУМ в Аргентині обрано др.Фернандо Лесика.

5 червня 1986 року – народився СУМівець, командир відділення – начальник радіостанції відділення управління загону спеціального призначення 3-го окремого полку спецпризначення ГУР МО молодший сержант Віталій Волкотруб. Загинув у бою під Іловайськом під час виходу з оточення до села Червоносільське «зеленим коридором», який було обстріляно російськими збройними формуваннями. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). У серпні 2015 року Світова Управа Спілки Української Молоді надала Віталію Волкотрубу найвищу відзнаку – «Залізний Хрест».

7 червня 2003 року – активних футбольних вболівальників – СУМівців з Великобританії др.Володимира Музичку, Володимира Гнатіва, Тараса Цюряка відзначено спеціальними грамотами Федерації Футболу України та подарунками.

9 червня 1990 року – внаслідок ідеологічних розбіжностей у СНУМ постає націоналістична фракція, яка подає Українській Міжпартійній Асамблеї для участі в ній тези своєї ідеологічної платформи.

12-14 червня 1992 року – СУМ бере активну участь у проведенні 1 Конґресу молодих політиків України в Києві

16 червня 1991 року – в Києві СНУМ-СУМ провела ряд несанкціонованих акцій, присвячених 100-річчю народження Вождя ОУН полковника Євгена Коновальця. Зокрема відбулася конференція, демонстрація і мітинг.

19 червня 2010 року – у м.Київ чисельна делегація СУМ’івців взяла участь в акції «Свіча моління», яка стала першим заходом в рамках кампанії «Не дамо загасити свічу пам’яті», присвячену вшануванню жертв Голодомору.

19-25 червня 2009 року – футбольна команда “Крила” осередку СУМ ім. Миколи Павлушкова в Чікаґо їде в Україну де змагається із місцевими українськими командами ФК “Львів”, ФК “Карпати”, ФК “Газовик”.

27 червня 1993 року – СУМівці України та діаспори беруть участь у похороні померлого 22 червня Патріарха Київського і Всієї України Мстислава  у Києві.

28 червня 1996 року – Верховна Рада України ухвалила Конституцію незалежної Української держави.

29 червня 1992 року – СУМ, СУС, КУКМ та Львівський регіональний фонд “Молода Україна” підписали угоду про наміри утворення Національного Комітету Молодіжних Організацій України, який стає попередником Українського Національного Комітету Молодіжних Організацій (УНКМО).

30 червня 1941 року – в окупованому німецькими військами Львові ОУН проголосила Акт відновлення Української держави.

30 червня 1994 року – у Львові під патронатом обласної організації  КУН відбулося усенародне віче до 53 роковин проголошення Акту відновлення Української Держави. Від молоді на віче виступив голова Львівської СУМ Ігор Симчич.