У Іспанії завершив роботу літній виховно-відпочинковий табір СУМ

0
723

У Іспанії завершив роботу сумівський літній виховно-відпочинковий табір “Шукай історію”, учасниками якого були 44 таборовики, віком від 8 до 17 років.

«Вони роз’їхались до своїх домівок в Іспанії та Україні, з настановою шукати історію. Свою – українську історію», – каже заступник голови Ініціативної групи зі створення СУМ в Іспанії друг Орест Антошків.

Він також розповів, що назву для табору було обрано не випадково і пов’язана вона, власне, зі створення згаданої Ініціативної Групи. А, радше, не створення, а  – відновленням діяльності СУМ в Іспанії. Оскільки початки сумівської діяльності в цій країні сягають 1951 року, коли був створений осередок Спілки в Мадриді.

«Мала численність української молоді, яка швидко була поглинута правилами асиміляції, спричинила до того, що структура перестала діяти. Тож, цьогорічний четвертий табір в Іспанії був присвячений відшуковуванню СУМівського коріння на цьому терені та пошуку українських постатей в історії світу», – зізнається друг Орест.

Задля досягнення цієї мети з таборовиками були проведені гутірки на тему «Українські винахідники», «Українське кіно», «Українська фотографія», «Українські спортсмени», «Українське малярство», «Сумознавство» та «Народні свята».

Новинкою ж цього таборування було те, що до підготовки гутірок були задіяні таборовики, котрі таборують ще з 2015 року. Таким чином їм була надана можливість проявити себе у виховницькій роботі.

Багато практичних та  спортивних занять, зустрічі зі старими друзями та знайомство із новими приятелями, змістовна програма, тепла погода та лагідне море сприяли відмінному проведенню табору та його успішному завершенню.