Сумівці Португалії долучилися до організації мистецького проекту «Під зорею Пінзеля»

0
902

Ініціативна група зі створення СУМ в Португалії долучилася до організації та проведення в цій країні культурно-мистецького проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи».

Однойменна виставка відкрилася 15 квітня в приміщенні найбільшого у Португальській Республіці Національного палацу Мафра неподалік від столиці Португалії м.Лісабон.

Ініціативна група СУМ у Португалії стала співорганізатором цього заходу завдяки другу Андрію Іваночко, отримавши неймовірну можливість долучитись до цієї події, спрямованої на розкриття та популяризацію мистецької спадщини знаного скульптора Іоана Георга Пінзеля, який творив у Галичині в  середині XVIII століття.

Відомо, що цей геніальний митець за короткий час свого життя зміг створити сотні неповторних барокових скульптур такого високого рівня, що музейники Лувру визнають їх чи не найкращими творіннями свого часу.

Завданням ж проекту було представити творчість Пінзеля, як невід’ємну частину й надбання історичного минулого українського народу, міцно вплетеного у контекст світової культурної спадщини.

Під час презентації проекту, яку провів його ініціатор – меценат, Віце-президент Міжнародної торгової палати ICC UKRAINE, власник етногалереї автентичних ужиткових речей «Спадок» Тарас Демкура, усі учасники поринули в прекрасний світ мистецтва Пінзеля, ознайомились з віхами його творчості, переглянули документальний фільму «Таїна Пінзеля. Від Бучача до Лувру».

Під час заходу також була продемонстрована багата колекція старовинних українських строїв, вишитих народними майстринями.

Ще однією родзинкою мистецької імпрези стала презентація підбірки картин «Рідна земля» талановитого українського художника Олега Шупляка.

Чудові спогади та неймовірні враження залишились від цієї значимої для України події в усіх її учасників.

Члени Ініціативної групи зі створення СУМ в Португалії висловлюють подяку усім, завдяки кому стало можливим проведення такого заходу: Благодійному фонду родини Демкур, Управлінню публічної дипломатії МЗС України, Посольству України в Португальській Республіці, а особливо – куратору проекту Тарасу Демкурі.