27-29 аvril 2018 – Assemblé annuelle de l’association de la jeunesse ukrainienne du Canada à Mississauga, Ontario

0
102

В днях 27-29 квітня 2018 року в Осередку СУМ ім. Юрія Шухевича в Міссісаґа, Онтаріо відбулися Річні Загальні Збори – Пленум Крайової Управи СУМ у Канаді. У Пленумі який відбувся в приміщеннях церкви Успення Пресвятої Богоматерi, взяли участь 53 делеґати включно з членами Крайових Органів з десяти осередків СУМ, а саме: Вінніпеґ, Гамільтон, Едмонтон, Етобіко, Калґарі, Oттава, Монтреаль, Торонто, Ст.Катеринс і Miссісаґа. Почесним гостем Пленуму, який рівночасно відзначав 70-ліття СУМ в Канаді, був голова Світової Управи, др. Андрій Бігун з США.

Загальні Збори розпочалися молитвою і вшануванням делеґатами Пленуму хвилиною мовчанки пам’ять сумівців, які впродовж останнього року відійшли у вічність, зокрема св. пам. Івана Кошика, довголітнього члена КУ і Осередку Етобіко.  В дальшому слові,  голова  КУ,  подр. Тамара Татарин привітала делеґатів і учасників Провідницького Семінару та побажала усім корисних і плідних нарад.

Президія Пленуму працювала у наступному складі: Аріядна Длуґош (Вінніпеґ) – предсідник, Гарі Несмашний (Торонто) – заступник предсідника, Адріяна Щурко (Міссісаґа) та Ярко Брода (Едмонтон) – секретарі.

 

Перша частина Пленуму традиційно включала звіти Крайових Органів СУМ у Канаді, а саме:  голова, Тамара Татарин звітувала  за цілість Крайової Управи  інформуючи делеґатів і учасників Провідницького Семінару про багатогранну діяльність нашої Спілки протягом її  другого року каденції. За нею слідували фінансовий звіт, який представив aвдитор Спілки, пан Богдан Пагута. Звіти з Харитативного Фонду та з Залізного Фонду ім. Михайла Ґаландюка представив екзекутивний директор Спілки, др. Г. Несмашний. Відтак слідували звіти Товариського Суду, який прочитала член, подр. Ганя Остап’юк і Контрольної Комісії, др. Марко Дячун – член.

Наради першого дня завершилися спільною сесією на тему збирання фондів під заголовком: Sustainable Fundraising & effective grant writing, представленa президентом компаній Funding Matters та Giftabulator Inc., п. Василем Петруком, який в молодості був членом СУМ.

Суботу, другий день Пленуму, розпочато сесією виключно для голів Осередків з членами Крайової Управи для аналізи проробленої праці i підготовки чергового Крайового З’їзду. Відтак відбулася спільна сесія з метою аналізи oрганізації, її потреб та недотягнень. Опісля розпочалися паралельні робочі сесії: виховна – на теми ‘Обмін думок’ –Приклади осередкових успіхів і викликів і ‘Табір’ – Що повинно включати рамова програма табору. Організаційна сесія натомість старалася на підставі попередньо проведеної аналізи встановити пріорітети праці і їх втілення в життя. Варта відмітити, що сесією організаційного розвитку провадила бувша голова Крайової Пластової Старшини Канади, подр. Ганя Шиптур.

По полудні знову відбулася одна спільна і дві паралельні робочі сесії. Спільна на тему ”Проєкти допомоги Україні” відбулася з участю голови Ліґи Українок Канади, подр. Оксаною Кузишин, котра детально представила проєкт ”Ангели Хоронителі України” та численні інші; Надєю Ґерелюк – члена Крайової Управи Ліґи Українців Канади, котра представила роботу Фонду Приятелі Збройних Сил України; Калиною Кардаш, головою проєкту ”Друг Героя”, котра розповідала про цю нову форму реабілітації військових в Україні почерез службові собаки та собаки-терапевти; Андрієм Бігуном, головою Світової Управи СУМ, котрий представив благодійні проєкти ”Теплом Зігріємо Серця” i літнього табору для виселених і постраждалих дітей сімей АТО. На паралельних сесіях розглянуто питання ”Як викладати тему Голодомору молодшим” на виховній а активність дружинників і комунікаційні проєкти на організаційній.

Неділю, 29-го квітня делеґати і учасники Провідницького Семінару розпочали Святою Літургією в Українській Католицькій Церкві Успіння Пресвятої Богоматері, де в особливо теплий спосіб привітав делеґатів СУМ та побажав дальших успіхів на прославу Бога та добра України парох, отець Роман Паньків.

Насичена програма ювілейного Пленуму в неділю рано включала oкремі сесії на тему бюджетів і фінансів і для виховників на тему крайового вишколу і журналу Крилатих. Найпекучішу справу, а саме вирішення питання принимати фонди з програми Summer Student Grants у зв’язку примусом підписатися під нову контроверсійну заяву (Attestation clause) таки не вдалося вирішити з огляду на різні погляди і тому Осередки зобов’язалися до 12 травня повідомити Крайову Управу про висліди їхніх рішень на місцях. Завершилися Загальні Збори дуже цікавим представленням головою, др. А. Бігуном про проєкти Світової Управи СУМ, зокрема зовнішнього розвитку на нових теренах українського поселення в Европі, благодійні проєкти і комунікація включно з світовими зустрічами СУМ.

Крайова Управа дякує всім тим, які своєю співпрацею причинилися до успішного проведення Пленуму КУ СУМ, нашим доповідачам-гостям, які не жаліли ні труду ні часу, щоби збагатити наш Пленум,зокрема місцевому осередкові СУМ ім. Юрія Шухевича в Міссісаґа на чолі з його головою, подр. Богданкою Гонтар. ЩИРЕ СПАСИБІ!