У Великій Британії відбувся Крайовий Здвиг СУМ

0
529

69-ий Крайовий Здвиг СУМ у Великій Британії відбувся в суботу, 1 липня 2017 року, на оселі «Тарасівка» під цьогорічним гаслом «Великого бажайте!».

Сумівці та їхні приятелі зібралися разом на це традиційне свято, аби продемонструвати єдність великої української родини, запізнати нових друзів, себе показати та інших побачити.

Розпочали Здвиг спільною молитвою біля таборової каплиці. Діти та дорослі щиро просили в Господа доброї долі для Батьківського краю та дякували Творцю за ласки, які він на них  посилає.

Не забули сумівці й про важливі історичні події, які відбулися кілька десятків років тому в Україні – з ініціативи осередків СУМ у Бредфорді та Вулвергемптоні присутні в особливіший спосіб згадали 30 червня 1941 року, коли у Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави та вшанували пам’ять його творців.

По завершенні богослужбової та організаційної частини розпочалася конкурсно-концертна імпреза у Великому Шатрі.

На сцені, під оплески та схвальні вигуки присутніх на Здвизі, виступили 277 учасників різних вікових категорій: від суменят – до сивочолих сеньйорів.

 

 

Голова Конкурсової Комісії Здвигу др.Богдан Прихідний повідомив, що у конкурсовій частині свій творчий доробок представили члени осередків з Лондона, Ковентрі, Манчестера, Волтгам Крос, Нотінґгама, Аштона, Брадфорда, Волвергамптона, Дарбі і Стокпорта.

Вражало й жанрове різноманіття концертної програми: спів і танці перепліталися з акробатичними номерами і виступами декламаторів, а на зміну солістам виходили ансамблі та хорові колективи. Загалом – 38 точок культурно-мистецької програми.

Завершили ж її спільним виконання Державного Гімну України.

Свято продовжили ввечері. Гостей забави розважали група з Дербі “Верховина” та, DJs “Coniak”.

«Цьогорічий Крайовий Здвиг показав, що СУМівський фестиваль залишається найбільшою українською культурною подією у Великій Британії, – стверджує голова Крайової Управи СУМ у Великій Британії др.Зенон Фінів. – Здвиг також був черговим прикладом успіху командної роботи – нашій організації пощастило, що у нас є велика група відданих волонтерів, без яких такі події були б неможливі. Дякую всім сумівцям, які працювали на Здвизі. Але не менша подяка належить тим, хто виступали на сцені і тим, хто готував ці виступи, працюючи з юнацтвом протягом року. Чергового разу ви показали, скільки талантів має СУМ, і що всі сумівці готові наполегливо працювати протягом року, щоб ми могли насолодитись такими чудовими виступами. Величезна подяка всім!».

Вже п’ять років поспіль відповідає за організацію Здвигу подруга Рома Мельник – Організаційний референт Крайової Управи СУМ у Великій Британії.  Вона розповіла, що команда волонтерів, які забезпечували проведення Здвигу, складалася з більш, як 80 осіб.

«Ми все робимо самі – від збору сміття і кухні з баром – до суддівства під час конкурсу самодіяльних виступів. Волонтери працюють дуже тяжко і без них ця подія не відбулась би!», – розповіла Рома.

Підготовка до наступного Здвигу починається за рік –  одразу ж  після завершення попереднього, але особливо багато справ робиться в останній тиждень.

«Ось тільки декілька прикладів того, що треба зробити: постригти траву, поставити і прикрасити намет на 500 гостей, наліпити достатньо вареників, щоб нагодувати всіх наших голодних гостей. Але скільки б ми не намагались готуватись наперед, все одно величезна кількість робіт може бути зроблена тільки протягом самих вихідних і тому ми бігаємо з ранку до ночі, щоб забезпечити проведення події. Мій крокометр показав, що тільки за суботу я пройшла 34 000 кроків і я впевнена, що така цифра не тільки у мене одної!», – каже подруга Рома Мельник.