Спілка Української Молоді памятає Жертв Голодомору

0
326

 

З приводу відмічення 80-річчя Голодомору, ґеноциду в Україні  в 1932-33 роках, Крайова Управа Спілки Української Молоді закликала все юнацтво Спілки по всіх осередках Канади долучитися до акції збирання харчів для бідних дітей в Канаді. Цією збіркою символічно юнацтво вшановувало пам’ять жертв мільйонів українських дітей і молоді які загинули внаслідок цього жорстокого штучного голоду.

Кожний відділ Булави Юнацтва при осередках організував збірку харчів в особливий спосіб.

У Монтреалі юнацтво через кілька тижнів в місяці листопаді приносили консерви і сухі харчі на сходини і складали їх у домівці біля святочного стола, якого прибрали вишитим обрусом, іконою, свічкою, пшеницею обвитою чорною стрічкою, та цвітами незабудьками та написом і афішами з інформацією про Голодомор. Юнацтво відбуло гутірки, взяло участь у поминальній панахиді у церкві та виступили з приготовленою піснею у домівці.

Group photo in front of display

Memorial in church

З другого боку країни в Едмонтоні, Альберта, юнацтво зустрілося в домівці, щоб слухати презентації при свічках. Вони дивилися відео You-Tube про Голодомор з виступом молодої української мисткені, котра рисує життєві картини з піску на стінному проєкторі. Вони змонтували цифри 32-33 з харчових продуктів, які вони зібрали протягом декількох тижнів, щоби пам’ятати ці два найсумніші роки в історії українського народу. Вони вязали маленькі снопи з пшениці зв’язані чорними стрічками, щоб скласти біля пам’ятника Голодомору. Коробки їжі були доставлені до харчового фонду в Едмонтоні.

 Group photo

CYMivtsi @ City Hall 2013

У Сeйнт Катеринс, Онтаріо і в Калгарі, Альберта, кампанія збирання харчовів була поширена щоби охопити місцеві українські церкви. Звертаючись до ширшої громади, Осередкам вдалося зібрати значно більше, щоб пожертвувати місцевим фондам харчів. Осередок Оттава навіть рішив продовжити збірку до грудня з надією більше пожертвувати в надходящий Різдвяний час, допомагаючи тим, котрі в потребі. Юнацтво всіх трьох Осередків також брали участь в поминальних імпрезах. У Калгарі юнацтво навіть виконало коротку п’єсу про Голодомор.

А у Гамільтоні, сумівці провели збірку харчів і передали до Good Shepherd Foundation під час екскурсії до замку Dundurn, де були встановлені  коробки при вході на цю ж саму ціль. Вони також брали участь у поминальній імпрезі з нагоди відмічення 80 ліття Голодомору яко хорунжі та поклали вінок, який вони самі зробили. Діти також роздавали поминальні шпильки з колосом пшениці зв’язані чорною стрічкою.

У Міссіссаґа діти перевищили свою намічену ціль збирання 80 фунтів харчів. Вони зібрали понад 130 фунтів продуктів, які були доставлені до Eden Community Food Bank. Рій старшого юнацтва також добровільно працювали у тому самому фонді харчів. У суботу, 23 листопада юнацтво зорганізувало похід з чорними прапорами по вулиці Діксі, яке навіть було описане в місцевій газеті, диви:

https://www.mississauga.com/news-story/4233910-mississauga-youth-group-remembers-millions-who-died-in-ukrainian-famine/

 Weighing foodЛариса Стех, Олена Каня, Калина Щерблюк, Стефанія Левицька, Христина Левицька.

Рій бджоли які помагали і доносили іжу

Ukrainian Demonstration

Пізніше, ввечoрі 23 листопада, в Міжнародний День Пам’яті Голодомору, члени О СУМ Міссіссаґа з’єдналися з подругами і друзями з О СУМ Етобіко у відмічнені Голодомору в міській ратуші міста Торонто. Юнацтво раніше того дня також доставили зібрані харчі до Торонтонського харчового фонду через місцеву філію пожежників у Етобіко а сходини були присвячені пам’яті жертв Голодомору. Відбулися гутірки, де висвітлювали відео фільми і робили цікаві арт-проекти.

Жахіття Голодомору є складною темою, щоби передати дітям. Збирання харчів є конкретний і легко зрозумілий спосіб розтломачити юнацтву значіння цієї теми. Збирання харчів в пам’ять жертв Голодомору піднімає історичну свідомість бо пригадує цей страшний період історії, але в той сам час скріплює внутрішню соціальну свідомість і вчить юнацтво дуже важливі речі. Юнацтві Спілки Української Молоді по всій Канаді належиться велике признання за їхню ролю у збиранні харчів та участі у поминальних заходах. Їхніми зайняттями і проєктами вони мали поширювали свідомість про цей страшний злочин і мали позитивний вплив на життя других людей по цілій Канаді.

carrying boxesД. Добріянський, А. Спитковська і С. Головацька, рій Січовики і Верховинці

at memorial

Заглядаєте на нашу Галерію, щоб побачити більше знимок