Засновано «Об’єднання Українських Організацій в Німеччині» (ОУОН)

0
636

Берлін, жовтень 2012

6-го та 7-го жовтня 2012 року у столиці Німеччини м. Берлін, відбулися установчі збори українських громадських організацій. На цих зборах було створено Об’єднання Українських Організацій в Німеччині (ОУОН) як надбудову українських громадських організацій та інституцій в Німеччині для координації, діяльності, репрезентації та захисту інтересів українців у Німеччині з осідком у Берліні.

Установчі збори підготував організаційний комітет, який утворили громадські організації на зустрічі у Мюнхені 1 квітня 2012 року, яка була ініційована Світовим Конґресом Українців (СКУ). Активну роль в організованню установчих зборів відіграла Спілка Української Молоді в Німеччині.

Щоб засвідчити бажання своїх організацій об’єднатися для спільної діяльності, в столиці Німеччини зібралося близько 20 представників-керівників українських організацій та 10 гостей. Головуючим зборами делегати обрали президента СКУ Евгена Чолія (Канада). Після дводенного засідання делегати заснували надбудову у Німеччині, успішно розробили і одноголосно затвердили статут організації, визначилися із назвою надбудови у двох мовах, а також обрали для старту своєї діяльності керівні органи та призначили напрямні у роботі організації.

Об’єднання Українських Організацій у Німеччині ставить собі за мету за допомогою засобів зв’язку з громадськістю репрезентувати інтереси та координувати діяльність українських організацій та інституцій у Німеччині, розвивати українсько-німецькі відносини і відносини із Європейським Союзом у культурному, освітньому, науковому, спортивному, соціальному та благодійному напрямках, сприяти збереженню української національної ідентичності, мови, культури українців в Німеччині, підтримувати українські освітні заклади, сприяти розвиткові демократичних процесів в Україні та її євроінтеграції.

Як співзасновник, Спілка Української Молоді в Німеччини бере на себе відповідальність спільно виконувати завдання надбудови своєю діяльністю та спрямовувати свої сили на виховування української молоді по цілій Німеччині. Закликаємо усіх сумівців Німеччини долучатися до наступних заходів, які спільно будуть організовані з надбудовою.
2013-ий рік відіграватиме важливу роль у поширенні знання, свідомості та відзначенні страшної для українського народу події – Голодомору 1932/33-их років. Українство в Німеччині відзначатиме 80-ліття Голодомору в наступному році з метою всесвітнім визнaнням Голодомору як геноцид.

25. жовтня 2012