Відзначення 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка з гуртом «Гуляйгород» з Києва

0
276

Мюнхен, 3-го травня 2014 р.
Домівка УГКЦ

 

З нагоди 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка, СУМ у Німеччині відзначив ювілейну річницю кобзаря з показом фільму, який ілюстрував життя поета, та який був озвучений «наживо» гуртом «Гуляйгород» з м. Києва. Захід пройшов під намічним Світовою Управою СУМ гаслом: «Не вмирає душа наша, не вмирає воля» (Т. Шевченко, Кавказ).

 

     

 

     

 

Перший біографічний фільм про життя Тараса Шевченка успіхом ішов в Україні та за кордоном і став найуспішнішим кінопроектом 1926 року. За часи його створення фільм консультував професор Сергій Єфремов, завдяки якому в середині 20-х років ХХ століття були засновані Спілка Визволення України СВУ і Спілка Української Молоді СУМ.

 

     

 

Велике зацікавлення присутних гостей показало, що саме сьогодні відчуття до української традиції, культури й усвідомлення своєї української національної ідентичности є дуже актуальними. Ансамбль «Гуляйгород» ставиться до фольклору, як до розвиненої самобутньої культури, і через це для озвучення фільму відібрано автентичні українські пісні та псальми, багато з яких було виконано вперше перед глядачами.

 

     

 

Крайова Управа СУМ щиросердечно дякує Генеральному Консульстві України у Мюхені та под. Вікторії Щербань, без яких цей проект ніколи б не міг здіснитися на терені Німеччини. КУ СУМ також дякує усім членам СУМ у Німеччині які активно працювали для того щоб цей унікальний проект успішно та з позитивним відгуком міг відбутися у містах Шлірзе, Мюнхен, Новий Ульм, Дюсельдорф та Берлін.

 

     

 

     

 

 

Голова СУМ у Німеччині друг Симон Шупер та Генеральний Консул України в Мюнхені Вадим Костюк відкривають вечір з промовами:

 

Подруга Вікторія Щербань розповідає про заснування проекту і про його зміст: