В імені 30-го Червня 1941р – Осередок СУМ ч.88 Вольвергамптон

0
427

16-го Липня 2016р. залишиться довго в пам’яті сумівців і громадi Волвергамптон. Цей історичний день відзначили в бувші таборі полонених і переміщених людей 2-ої Світової Війни. Iз поміччю Об’єднаних сил Америки і Великої Британії, наші батьки та земляки інших народів були переміщені на табір(71) «Шеріфгейлс» а також недалекоo табір(151Б) «Боббінґтон».
Місцевий парох о. Александр Лісовський споминав в українській і англійські мовах сумні події, які трапились після 2-ої Світової Війни. “Відаємо нашу особливу честь воїнам, які витривали боротьбу за свободу, нашу незалежну батьківщину Україну. Багато з них приїхали до Англії, чужий край, ще молодими хлопчями, розгубленними, та жили в тих бараках.
Сьогодні такі трагічні дні відбуваються. Сьогодні московські сили знову атакують Україну, знову вибирають від неї державність, самостійність, відбирають від неї територію, знову наші бійці гинуть там на фронті.
І ми сьогодні єднаємося в молитві, за тих українців які тут в Англії будували Україну, за тих що будують там, і молимося щоб Бог відкинув ці збройні сили що нападають на Україну. Щоб дарував Україні та цілий світ, мир.” Відтак о. Лісовський починав відправлення Панахиди.
Організатор поминального свята, друг Михайло Федик в українській і aнглійські мовах, привітав всіх присутніх та повідомив їм, як наші рідні працювали на сільскі господарстві, як вони звикли дo такої праці бо багато з них були iз сільскo-господарских обставинах, в Україні, i любили служити Божу землю. Після денної праці, між собою організували українське життя, молитву, мову, співи, танці та грали різні спорти як наприклад футбол і відбиванку.

Друг М. Федик прочитав уривок від Хроніки нашого шановного бувшого головии СУМ-у Волвергамптон, покійного друга Михайла Титка, про початок нашого осередкy в імені 30-го Червня 1941р.

Споминав що цього року відзначаємо велике свято, 75-ять ліття від дня проголошення відновлення Української Державности 30-го Червня 1941р, i ми маємо великий честь і славу казати щодо сьогоднішнього дня наш осередок і наша громада існує понад 66-ть літ, і що напевно сьогодні, наші засновники гордо на нас дивляться, з неба.

Хор Вольвергамптону відспівав дві пісні перше, патріотичний повстанський марш «Ой у Лузі» а друге « Україно ти моя молитва».
На кінець друг М. Федик від іменні осередку СУМ-у і цілої громади Волвергамптон подякував, Всечеснішому отцеві Александр Лісовському за відправлення Панахиди, наших шанових голiв СУБ-у п. Андрія Дудi i ОУЖ пані Ганя Карпинець та всім присутним за вiданість.

Цей величезний момент тепер є записаний в сторінці нашої великої історії з якого засновники нашого осередку були би також гордi що ми сьогодні вшанували їхню пам’ять і про їх не забули.

Особисту подяку лишив для наших найдорощих гoстeй, Пан і Пані С. Джонсон, які співпрацeю, зорганізували цей великий день. За подяку від серця громади Волвергамптон, діти недільної школи передали квіточний букет і прикрасну вишиту українську подушку, побажали всіх Божих ласк і всі заспівали традіційно їм многая та благая літа!

Слава Україні – Слава Героям!
Друг Голова Михайло Федик – Осередок СУМ Вольвергамптон

w1

w3

w4

w2