ПРЕС-РЕЛІЗ: Спілка Української Молоді відзначає 75-ліття відновлення СУМ в діаспорі

0
34

2021 рік, що розпочався, є ювілейним для Спілки Української Молоді, яка відзначає 75-ліття відновлення своєї діяльності в Діаспорі.

25 квітня 1946 році в німецькому місті Мюнхен відбулося перше організаційне засідання ініціативної групи з відновлення СУМ на еміграції. Тоді ж було затверджено Програму та Статут Спілки, обрано  Організаційне Бюро на чолі з Михайлом Сердюком.

«Ця подія мала важливе значення для дальшого становлення та розвитку організації, адже, опинившись за межами Рідного Краю, тисячі українців знайшли спосіб, як зберегти те важливе, що єднає їх з Батьківщиною й спонукає до праці заради неї», – каже голова Світової Управи СУМ Андрій Бігун.

За 75-ть років праці на еміграції Спілка виросла в потужну організацію, яка діє в 12 країнах світу й об’єднує кількатисячне членство різного віку.

СУМ розвивається, змінюється, у неї з’являються нові напрямки праці, але незмінним є пріоритет, закладений у гаслі СУМ – жити й працювати на славу Бога й України.

Андрій Бігун каже, що відзначаючи 75-у річницю відновлення Спілки Української Молоді в Діаспорі, її членство має на меті не лише кинути погляд у її минуле, але й вшанувати тих, завдяки кому стало можливим сьогодення Спілки. А головне – продемонструвати, що організація збудована на міцних підвалинах віри, дієвості, почуття обов’язку та патріотизму, які завжди були притаманні її членству.

У рамках відзначення цьогорічного ювілею на різних теренах відбуватиметься чимало заходів, присвячених цій події.

Вшанують її й на загальноукраїнському рівні, адже у грудні 2020 року Верховна Рада України внесла 75-ліття відновлення СУМ в Діаспорі до переліку дат і ювілеїв, які відзначатимуться цього року на державному рівні.

Це важливе рішення свідчить про визнання Україною багаторічної праці багатьох поколінь сумівців, спрямованої на здобуття та утвердження Української Самостійної Соборної Держави.

Водночас сумівці прагнуть аби, крім світового та крайового рівнів, святкування 75-ліття відновлення СУМ в Діаспорі знайшло свій відгомін й на рівні осередковому, бо саме там твориться їхня організація й гуртується її активне членство – запорука дальшого розвитку Спілки Української Молоді.

Більше інформації про відзначення Ювілею та діяльність СУМ можна знайти за цим посиланням: https://cym.org/cymdiaspora75 або за хештегом #СУМДіаспора75 чи #CYMDiaspora75 в мережі Facebook.

Комунікаційна референтура Світової Управи СУМ

ДОВІДКОВО: Спілка Української Молоді є однією з найбільших організацій, яка працює з українською молоддю світу. Її офіційні структури діють в Австралії, Арґентині, Бельгії, Великій Британії, Естонії, Іспанії, Канаді, Німеччині, Португалії, Сполучених Штатах Америки, Україні, Франції.

Створена в 1925 році в м.Київ, Спілка Української Молоді зазнала гонінь та репресій радянської влади, а в 1930 році її чільних діячів було засуджено під час процесу СВУ-СУМ.

Свою діяльність організація відновила після Другої світової війни, коли багато українців опинилися за межами Рідного Краю.

Саме тоді, 25 квітня 1946 року в Мюнхені відбулася нарада, учасники якої прийняли рішення про створення СУМ на чужині.

З того часу організація виховала не одне покоління української молоді, особливу увагу звертаючи на плекання патріотичних і національно свідомих членів громади, готових боротися і працювати задля здобуття і утвердження Української держави.

Для прикладу, членами СУМ були і є голови Світового Конгресу Українців Аскольд Лозинський, Євген Чолій, Павло Ґрод, перший заступник Президента СКУ Стефан Романів та інші чільні діячі світового українства.