Книжка в СУМці

Прокидаємося після зимової сплячки…

 

Що б то цікавого почитати? Ми переконані, сумівці часто задаються таким запитанням. Тож, Крайова виховна рада вирішила вам допомогти. Відкриваємо серію оглядів книжкових новинок від Надійки Вовк. Надійка цікавиться літературою в усіх її проявах та намагається популяризувати читання: “Я працюю у книжковому магазині, і мене дуже часто питають як на роботі, так і в повсякденному житті “що почитати?” Звичайно, моя відповідь суб’єктивна, але я сподіваюся, що все таки цей блог буде орієнтиром для вас у книжковому морі”. Життєве кредо Надійки – кожен день роби щось для своєї мрії. Читаючи якісні книжки, ви можете наблизитися до своєї мрії, тож вперед до нових звершень! У книжковому блозі від Надійки Вовк ви знайдете різноманітні поради: це книги для професійного зросту сумівців, зокрема виховників, а також цікаві новинки для дорослих, підлітків та молодшого юнацтва.

Після довгих зимових свят та періоду тотального розслаблення, пропонуємо книжки, які змусять наш мозок вийти з “зимової сплячки”.

Для дітей

Айна Бестард “Що ховається у тілі?”

Як так відбувається, що людина дихає, ходить, кліпає повіками, їсть, хворіє, спить та робить багато-багато всього іншого? Однозначно, наше тіло щось приховує. Можна легко подивитися, що знаходиться в середині ляльки чи улюбленого м`якого ведмедика, але що знаходиться всередині нас самих можна дізнатися лише за допомогою спеціальних приладів. Хоча є яскрава кольорова книжка, яка без особливих складнощів розкаже нам всі секрети тіла людини.

“Якщо ви подивитеся через кольорові скельця, то виявите безліч деталей, яких не побачити неозброєним оком. Гляньте через зелене скельце і, здавалось би, тіло це лише те, що є ззовні; тоді глянете через синє з’являться тисячі деталей, які на перший погляд неможливо побачити. І врешті, коли глянете через червоне скельце відкриєте багато прихованих таємниць цього неймовірного механізму, в якому живете”, – пишуть у анотації до книги.

 

Марічка Рубан “Книга кольорів”

Книжка для найменших, яка розкаже про диво цього світу – кольори. Все, що нас оточує, зачаровує та надихає має свій колір. Тому хочеться якнайшвидше познайомити малюка з палітрою кольорів та відтінків, розвинути відчуття прекрасного, надихнути на майбутню творчість. Ця книжка допоможе батькам у цьому, а також вже з першого року життя познайомить не з менш чудовим світом – світом мов та їх різноманіттям, адже вивчати кольори пропонується не лише українською, а й англійською мовами.

Із анотації: “Червоне намисто, помаранчевий гарбуз, жовту качку, зелений кавун та багато іншого знайде малюк у цій картонній книжці. Книга-білінгва від ілюстратора Марічки Рубан знайомить дитину з різноманіттям кольорів, дає уявлення про красу навколишнього світу та пропонує вивчити перші англійські слова”.

 

Для підлітків

Бодо Шефер “Пес на ім`я мані, або абетка грошей”

У якому віці батьки почали вам давати кишенькові гроші? Чи отримаєте фінансову винагороду за гарні оцінки або виконання хатніх справ? Чи пробували ви самостійно заробляти невеличкі суми? Щоб навчитися правильно розпоряджатися власними коштами, варто взяти до уваги приклад дівчинки Кіри та поради її песика Мані. Захоплива книжка, яка доступно розтлумачить дітям про бізнес.

“Кіра знаходить пораненого пса. Виявляється, пес уміє розмовляти! Він відгукується на кличку Мані і знає все про гроші. Дуже скоро Кіра, прислухаючись до порад Мані і сама стає справжнім фінансовим експертом і допомагає іншим правильно розпоряджатися грошима. Книжка фінансового консультанта, письменника і бізнесмена Бодо Шефера вчить дітей правильному ставленню до грошей. Але вона стане у пригоді і дорослим, котрі захочуть прислухатися до порад і зробити своє життя вільним від фінансових клопотів,” – із анотації.

 

Таня Стус “Письмонавтика”

Щоби писати креативно, потрібно не так і багато: читати книжки, мати натхнення, а також отримати базові знання з теорії літератури, а саме творчої майстерності. Зараз створено багато літературних шкіл, діють спеціальні курси, є можливість познайомитися та отримати пораду відомого сучасного письменника. А можна піти експрес шляхом й прочитати книжку Тані Стус “Письмонавтика” і втілити всі її поради у життя.
Із анотації: “Видання містить базову теорію та практичні завдання з «креативного письма», що відповідають віковим особливостям дітей молодшого та середнього шкільного віку і синхронізовані зі шкільною програмою, а також адаптований словник літературознавчих термінів. До книжки ще й увійшли поради юним авторам від відомих дитячих письменників. «Письмонавтика» допоможе школярам самостійно чи з допомогою дорослого засвоїти навички літературної творчості та письмової фіксації думок, глибше розуміти літературу. Курс «Письмонавтики» апробовано на реальних дітях, ніхто не постраждав”.

Для дорослих

Юрій Андрухович “Коханці Юстиції”

Великого роману (саме роману, а не книжки есеїв чи інтерв`ю) від нього чекали дуже довго. Читачі обмінювалися здогадками, примарними датами презентації, фейковою інсайдерською інформацією й таки дочекалися – Юрій Андруховчиа написав роман “Коханці Юстиції”. Як виявилося, це збірка з 9 оповідань, деякі з яких вже були опубліковані. Але це не зменшує ні ваги художнього тексту, ні якості написаного, ні читацьких сподівань. Тож must read для тих, хто хоче бути в курсі новинок сучукрліту, цінує тексти Андруховича й скучив за інтелектуальним чтивом.
“«Коханці Юстиції» – паранормальний роман, у якому окремі життєписи з притаманною автору композиційно-стилістичною майстерністю об’єднуються в художню цілість і аж волають про восьми-з-половиною-серійну кінематографічну реалізацію. Родинно-побутові і політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, розбещення малолітніх і загадкове відокремлення голови, ідейні зради і зради заради ідеї, закладені різним дияволам душі й не завжди справедливі, але часто жахливі покарання. Чого ще треба, щоб читач відчув себе благим і з насолодою усвідомив свою моральну перевагу над нещасними коханцями примхливої Юстиції? Та вже – за старою доброю традицією – й над автором, якому спало на думку увічнити таких пропащих істот,” – йдеться у анотації.

Джесіка Снайдер Сакс “Мікроби гарні та не дуже”

У час, коли майже кожен має доступ до інтернету, самолікуванням займаються майже всі. Купа неперевіреної інформації породжує багато міфів та лякалок, які мають непередбачувані наслідки. Наприклад, ми звикли, що довкола нас зловісні мікроби, з яким потрібно ретельно боротися. Всі пам`ятають картинки зі шкільних підручників: хлопчик не помив руки/яблуко тощо, і його атакують страшні монстри-мікроби. А якщо це не так? І не всі мікроби тільки й чекають на те, щоби нам нашкодити? Відповіді – у книжці.

Ми звикли, що з мікробами слід боротися. А якщо насправді вони ваші захисники?, – йдеться у антоції. – Ця книжка переверне уявлення людства про мікроби й гігієну. Наводячи цікаві факти з наукових досліджень, Джессіка Снайдер Сакс розповідає, які мікроби є гарними, а які не дуже, звідки вони беруться і як потрапляють до нашого тіла; чи дійсно вони сприяють появі хвороб, або, навпаки, можуть їх подолати; як позбутися мікробів і чи варто взагалі це робити”.

Франсуаза Барб-Галль “Як розмовляти з дітьми про мистецтво”

Ви хочете розказати дитині про мистецтво цікаво та доступно, шукаєте інформацію і натхнення? Отож, маєте посібник, який вам у цьому допоможе. Тепер гуляючи музеями, або просто переглядаючи мистецькі сторінки в інтернеті, ви завжди зможете дотепно все пояснити й зацікавити побаченим.

“Простими словами і в зручній формі авторка підказує, як навчити дітей “бачити” картину, розуміти її і відчувати. На найбільш поширені й актуальні питання запропоновано лаконічні відповіді, покликані задовольнити цікавість і заохотити до нових пошуків. Це конспект, путівник, довідник і мистецький альбом водночас, який можна ретельно вивчати вдома, нашвидкоруч гортати у транспорті чи розглядати в парку. Книга адресована не лише натхненним батькам і педагогам, які прагнуть змалку зацікавити дітей світом мистецтва, – вона й для тих допитливих читачів і читачок, які ніяк не знаходили часу його пізнати,” – із антоції.

[divider]

Коли за вікном мороз та сніг, що почитати…

  • 13 різдвяних історій
  • Майк Вікінг “Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи
  • Ульф Старк “Маленька книжка про любов
  • Анастасія Левкова “Старшокласниця. Першокурсниця”
  • Андрій Бачинський “140 децибелів тиші”
  • «Книга, яку треба прочитати до Дня Святого Миколая»
  • Сашко Дерманський “Жменька тепла для мами
  • Роб Скоттон “Баранчик Рассел і різдвяне диво