Пленум 2016

0
513

Пленум Крайової Управи СУМ в Америці

5-6 березня 2016 р в Пармі, штат Огайо відбувся Пленум Крайової Управи СУМ в Америці, на який прибули представники з Осередків Чікаго, Палатайн, Нью Йорк, Пассейк, Йонкерс, Гартфорд, Клівленд, Філадельфія, Стемфорд, Бофало, Джерзі Ситі, Ґошен та Ірвінгтон. Згідно Статуту СУМ в Америці між Крайовими З’їздами, що відбуваються кожні три роки, скликається Крайовий Пленум, на якому представники Крайової Управи звітують за пророблену роботу впродовж звітнього періоду.

2016Plenum_16Відкрив Пленум Голова Крайової Управи друг Юрій Микитин хвилиною мовчанки у пам’ять сумівців, які відійшли у вічність. Згодом сумівським гімном “Вгору Прапори” розпочався робочий день. Багато цікавих та різноманітних подій відбулось у житті сумівської родини, про що і звітував друг Микитин. А саме: відкриття нового Відділу “Маріуполь” при Осередку ім. Миколи Павлушкова в Чікаго. Вже другий рік за порядком сумівці терену приймали участь у благодійній акції “Теплом зігріємо серця”, яку зорганізувала Світова Управа СУМ по допомозі дітям військовослужбовців, які перебувають в зоні АТО, або загинули обороняючи Україну. Юнаки та юначки з інтузіазмом включилися в цю акцію. Було зібрано та відправлено 1,500 подарунків на свято Миколая українським дітям. Mинулого року також була проведена збірка для підтримки благодійного табору в Україні для дітей-переселенців зі Сходу України. СУМ – виховна молодіжна організація, тому вшанування Героїв Крут – стало традицією для нашої молоді, aдже саме на прикладі героїв чи минулого, чи сьогодення і виховується наше молоде покоління. В лавах СУМ плекаються провідники не тільки нашої організації, української громади, але й американського суспільства. Кожного року навесні у столиці Америки Вашингтоні відбувається Провідницький Семінар, який проводиться у Посольстві України в Америки, у якому беруть участь юнаки та юначки 11-12 класу з різних осередків терену. Для юначок, яким виповнюється 16 років, влаштовується Баль Деб’ютанток – величаве свято як для учасників, батькiв так і всієї української громади. Ще одного свята, якого кожен юнак та юначка з нетерпінням очікують та до якого старанно готуються є свято весни – Bсеамериканський Юнацький Злет, в якому в останніх роках бере участь і юнацтво з Kанади при загальній чисельності до 500 учасників. Тут вже кожен має можливість здобути медалі чи то за участь в конкурсі знання, слова, мистецтва, або у спортивних змаганнях. А яке літо без сумівського таборування – пори відпочинку, загартування, запізнання нових друзів та сумівського вишколу. Таборують наші сумівці не тільки на чотирьох оселях терену, але їдуть в Україну, а саме за спеціальноствореною Програмою Обміну між Україною та Америкою, що є надзвичайною нагодою для здобуття як сумівського, так і життєвого досвіду та можливості вкладe своєї лепти на благо України. Закривається літній сумівський сезон Маніфестаційним Здвигом на Оселі в Елленвіл, де крім маршу осередків, відбуваються різні культурно-спортивні заходи. У заключенні свого звіту Голова щиро подякував всім членам КУ та всім, хто є причетний до виховання нашої молоді.

Багато зроблено за звітній період, але ще більше заплановано на майбутнє. І для того, щоб краще спланувати свою діяльність зібралися провідники СУМ у своїх сесійних нарадах. Дискусії проводились на виховні теми: як покращити виховні програми, зробити їх більш цікавими для юнацтва та як підвищити кваліфікації виховників. В сучасному світі важливим моментом є використaння соціальних мереж для розповсюдження інформаціі, про що і дискутувалось у комунікаційній сесії. Жвавими були дискусії і у сесії дружинників, де увага була приділена діяльності дружинників по стягах, а саме створенню дружинницьких булав.2016Plenum_14

Традиційно, в неділю рано за християнським звичаєм делегати Пленуму відбули Богослуження у Соборі Святого Священномученика Йосафата у Пармі де отець Богдан Барицький привітав всіх гостей та поблагословив для успішних нарад та подальшої праці під гаслом “Бог і Україна”.

Після Bогослуження Пленум зосередив свою роботу по плануванню наступного Світового Конгресу СУМ, який пройде у червні 2016 р. у Виппані, Нью Джерзі. Були продискутовані пропозиції змін до Статуту СУМ, а також вибрано делегатів як від Крайової Управи, так і призначенa кількість від осередків згідно їхнього членства.

У загальному підсумку Пленум був діловим та плідним: було багато вирішино важливих питань як організаційного, так і виховного характеру. Під час Пленуму наші делегати мали можливість спілкування і у неформальному колі, де можна було краще запізнати своїх друзів, поділитись своїм власним досвідом та, дуже часто, знайти розвязку де-яким питанням. У такій дружній обстановці і відбувся перегляд фільму “I am Ukrainian”, події якого не залишили нікого байдужим і до сьогоднішнього дня, а й надихають для нових досягнень та перемог.

Марія Поліщук,

КУ СУМ Америки