Славний ювілей отця Мірчука

0
39

Спілка Української Молоді вітає з 70-літтям вихованця і виховника СУМ, доброго пастиря і мудрого прадника, друга і отця – митрофорного протоієрея Романа Мірчука.

Всесвітліший отче! Дякуємо, що Ви є з нами, молитеся за нас, направляєте і дораджуєте нас!

Нехай милосердний Господь дарує Вам за ревну працю і служіння ще багато-багато років життя у достатку та здоров’ї, на славу Богу й Україні!

А ми Вам зичимо наше щире сумівське «Гартуйсь!».

***
Отець Роман Орест Мірчук народився в Мюнхені 13 вересня 1950 року. Згодом родина переїхала до Америки, де він вступив до лав СУМ, а згодом став виховником рою, Головним Виховником та Булавним Відділу Юнацтва ч.8 – «Київ» при Осередку в Філадельфії, членом Центральної та Крайової Управи СУМ, редактором сумівських сторінок при щоденниках «Америка», «Свобода» та «Шлях Перемоги», автором кількох підручників для виховників і відпочинкових таборів.

Ієрейські свячення отримав у липні 1976 року з рук Владики Кир Василя Лостена.

Як священик був духівником Філадельфійського Осередку СУМ, сумівських таборів в Елленвіл, Н.Й.,в Барабу коло Чікаго та на «Хортиці»; коло Парми, Огайо, як, рівно ж, в Шестовиці на Чернігівщині, в Україні.

Крім сумівських справ отець Роман займався активною місіонерською працею, споруджував храми та культурні центри, творив та розбудовував нові релігійні осередки, піклувався підготовкою нових священників для потреб Української греко-Католицької Церкви, як в США, так і в Україні.

У липні 2015 р. о.Мірчук поїхав в східну Україні щоб розпочати працю у греко-католицькій парафії міста Миколаїв.

Перебуваючи в Україні о.Роман вже впродовдж кількох років дієво долучається до проведення Всеукраїнського благодійного табору СУМ для дітей українських бійців та вимушених переселенців зі Сходу, забезпечуючи їх духовною опікою та підтримкою.