Сумівці Іспанії провели акцію з вшанування пам’яті видатних діячів української діаспори

0
2

Цього року Крайова Управа Спілки Української Молоді в Королівстві Іспанії розпочала акцію “Вшануй могили на чужині”.

Її ціль – привернути увагу молоді до українських поховань за кордоном, зокрема в Іспанії.

«Прийти першого листопада на цвинтар, помолитись, покласти квіти. Виробити серед молодого покоління розуміння поваги, пам’яті, пошани, клопотання про предків, історію. Збереження українських слідів на чужині», – каже голова КУ СУМ в Іспанії друг Орест Антошків.

Цього року СУМівці відвідали українські могили Теодора Барабаша, Дмитра Бучинського, Нестора Романика та Ярослава Тріски на мадридських цвинтарях «Ля Альмудена» та «Ля Паз».

До акції долучились громадські діячі Мадриду Юрій Чопик та Мирослава Кавацюк. Також прийшли доньки похованих Соня Барабаш та Тамара Бучинська.

Вони розповіли про деякі моменти з життя своїх батьків, які були великими громадськими діячами свого часу, що прославляли Україну та вболівали за її майбутнє.

Цьогоріч акцію розпочали старші дружинники. На наступний та подальші роки долучатиметься молодь. Також в планах відшукати й інші українські поховання в Іспанії.

«Залучаємо всіх до цієї акції, яка наразі заключається в зборі інформації та підготовці до наступного року», – кажуть в КУ СУМ в Іспанії.