Про СУМ – США

Спілка Української Молоді в Америці – це молодіжна організація, що має 28 осередків в 12 Американських Штатах. СУМ Америки співпрацює з осередками Спілки Української Молоді в 8 інших країнах.

Канцелярія Крайової Управи

Щоб замовити однострої і виховні матеріали, звертайтеся до Крайової Управи. Крім того, Управа завжди має інформацію про літні табори та інші осередкові імпрези. Контакт з нами можна нав’язати за телефоном або електронною поштою.

Кореспонденцію просимо надсилати за нище-поданою адресою.

Адреса: Поштова адреса:UAYA National Executive

PO BOX 1434

NEW YORK NY 10276


+1.212.477.3084

ел. пошта:

[email protected]

Мета СУМ в Америці

Спілка Української Молоді в Америці (СУМ) протягом 50 років була життєво важливим фактором в житті української громади Сполучених Штатів. Протягом останнього півстоліття СУМ виховувала українську молодь освіченими і активними членами українських та місцевих громад в цілому.

Одним із завдань СУМ є створення для української молоді умов для особистого контакту та взаємної підтримки, а також стимулювання її духовного, інтелектуального, соціального, культурного, освітнього та фізичного розвитку.

Членство в СУМ поділяється на 5 вікових категорій: суменята – це малеча віком до 6 років; молодше юнацтво – діти від 6 до 13 років; старше юнацтво – молодь віком від 13 до 18 років; дружинники – молоді люди віком від 18 до 50 років; та сеньйори – члени СУМ віком понад 50 років.

З вересня до червня суменята, молодше та старше юнацтво відвідують щотижневі зустрічі-сходини, які за спеціальною виховною програмою проводить інструктор-виховник. Програми таких сходин складаються з вивчення української культури і історії, мистецтв і ремесел, спортивних вправ та розважальних заходів. У багатьох відділах розвиваються й інші форми діяльності, такі як спортивні команди, хори, театральні гуртки, танцювальні ансамблі і навіть оркестри.

Відповідно до пори року наші члени беруть участь у різних заходах, таких, як розпис писанок, святкування за українським звичаєм Різдва і Дня Матері, відзначення річниць історичних подій і т.п. Також запрошуються інструктори, які проводять для молоді спеціальні навчальні програми та розважально-відпочинкові заходи.

Всі ці заходи відбуваються в місцевих українських громадських центрах, у яких СУМ має свої приміщення та користується залами й обладнанням. СУМ також влаштовує мандрівки для своїх членів до культурних та відпочинкових центрів по всій країні.

Протягом літніх місяців наша молодь бере участь у таборах, які мають програми різноманітної направленості: від спортивних та відпочинкових до мистецьких та вишкільних. Ці табори відбуваються на сумівських оселях, які розташовані в штатах Нью-Йорк (2 оселі), Огайо, Мічиґан і Вісконсин. Деякі члени СУМ також беруть участь у таборах, які відбуваються за межами США. Спілка Української Молоді має близько півтора десятка таких осель, які розташовані в Північній та Південній Америці, Європі та Австралії.