Сумівці вшанували пам’ять Дмитра Мирона-Орлика

0
8

Сумівці Києва вшанували пам’ять визначного борця за волю України Дмитра Мирона-Орлика.

З нагоди 110-ї річниці від Дня його народження Юнацтво та Дружинники СУМ в Україні поклали квіти до меморіальної таблиці провідному члену ОУН.

Пам’ятну стелу встановлено в центрі Києва, на місці де в липні 1942 року, під час втечі з нацистської в’язниці, Дмитро Мирон-Орлик був застрелений гестапівцями.

«Завдяки ветеранам Київського крайового братства ОУН і УПА у 1997 році в Києві з’явився меморіальний барельєф на фасаді Національної опери України. Відтак у 110-річницю з дня народження Дмитра Мирона-Орлика ми знали як проведемо чергові сходини юнацтва – відвідаємо це важливе місце пам’яті і вшануємо провідного діяча Організації Українських Націоналістів», – пояснює виховник Київського осередку Денис Степанов.

Біля барельєфу Мирону-Орлику сумівець Павло Подобєд прочитав гутірку про внесок молодого націоналіста у визвольну боротьбу українського народу.

«В Дмитрові Миронові-Орлику поєдналися два непересічних таланти – ідеолога-публіциста і організатора-практика. Сьогодні ми приходимо на місце загибелі цього видатного українця, аби відзначити його внесок у становлення української державності. Хлопець прожив 30 років, але його насичене та яскраве життя ми беремо за приклад», – розповідає Павло Подобєд.