Світова Конференція Виховників

0
813


Комунікат Президії та Відзначення
Резолюції: Узагальнені | Виховні | Політичні | Організаційні | Видавничі | Комунікаційні
Обрані: Світова Управа | Контрольна Комісія | Товариський Суд


Конференція Виховників (1) | Конференція Виховників (2) | Конференція Дружинників


Cвітовий Конґрес: Обіжник | Календарець | Aнкети
Конф. Виховників:Обіжник | Програма
Конф. Дружинників: Оголошення | Обіжник | Програма | Aнкета


Фотографії з конференції

Успішно відбулася Світова конференція виховників Спілки Української Молоді в роботі якої взяли участь 32 виховника з Канади, Америки, Австралії, України і Великої Британії.

Впродовж повних 2-х днів роботи, виховники мали можливість поділитися своїм досвідом і напрацюваннями з проведення інтерактивних занять з суменятами, організації ідеальних таборів, роботи з батьками, проведення дискусій зі старшим юнацтвом і навіть вивчити кілька інтеграційних танця.

В підведенні підсумків конференції було зазначено, що сьогодні, як ніколи, виховники потребують платформи для спілкування і підготоки нових ідей.

Мета конференції

Обмін досвідом через практичні вправи під час майстер-класів, погляд на виховну мету і завдання в минулому, сучасному і майбутньому через тематичні вечори і спільну сесію

Інтерактив конференції

Великий пазл «Мапа України» з побажаннями

Червоні коралі (можливість зібрати при умові участі в майстер-класах)

Ярмарок «Скриня виховника» (виховні матеріали, диски, книги і все, все що цікаве буде для роботи виховника)

Дерево ідей – під час конференції кожен учасник зможе підійти і залишити стікер зі своєю ідеєю на дереві, а всі хто хоче долучитися до ї втілення подають під нею свої контакти

Стіна думок – кожен учасник може написати свою думку стосовно виховницької роботи, а інші можуть відповісти або прокоментувати залишене.

3 червня 2016 року, п’ятниця

16.00-17.00 – реєстрація учасників

17.00 – 17.20 – відкриття конференції

17.20 – 18.00 – очікування і знайомство

18.00 – 19.00 – Вечеря

19.00- 20.00 – Майстер-клас «Спілкуємося і співпрацюємо» (подр.Неля Лавріненко)

4 червня 2016 року, субота

8.30-9.30 – сніданок

Робота майстер-класів за напрямками

9.30-10.30 – « Як з однієї теми зробити сходини, табір…» (подр. Ганя Шляхетко, Велика Британія)

“Хто не знає свого минулого – той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не вартий поваги”. Епіграф Т. Рильського.

Подруга Ганя Шляхетко представила майстер-клас під темою “Як з однєї теми зробити сходини, табір …”, вживаючи козацтво і козаки як приклад.  В часі майстер-класу подруга представила мету гутірки,  коротко розказувала про славний період козаччини,  що це козак,  одяг козака, козацького чуба, козацьку раду,  козацькі клейноди, бойовий гопак, як стати козаком, та сайти де можна більше інформації про козаків знайти.  Між іншим, вона також, розказувала про козацьку мудрість у приказках і створення козацького словника.  Презентація чергувалося з різними прикладами та для трохи розваги под Ганя Шляхетко провадила з учасниками деякі вправи бойового гопака!

Презинтація <PDF>

10.45-11.45 – «Інтерактивні методи в роботі з суменятами» (подр. Мар’яна Марець, Україна)

Подруга Маріянна Марець із України представляла майстер-клас на тему працю з суменятами.  На майстер-класі по інтерактивних методиках роботи із суменятами виховники обговорили засадничі принципи виховання суменят. Практикували ігри і забави, які допомагають розвивати дитячу увагу, уяву, пам’ ять і товариськість. Поставили виставу про те як Бог творив світ. Отримали ідеї і натхнення до подальшої праці.

10.45-11.45 – «Двомовні сходини» (подр. Христина Долинюк-Микитин)

Подруга Христина Долинюк-Микитин (осередок Філядельфія, США) провадила сесію про вжиток і збереження української мови.  Сесія була спрямована над концепцією що “Мова росте елементарно разом з душею народу” (слова Івана Франка) та що праця виховника не бути вчителем мови, а щоб виховувати свідомих українців що виростають в сумівському дусі.  Говорилося про труднощі з проведенням сходин коли юнацтво слабо володіє українською, або зовсім не знає мови.  На кінець створено список практичних порад що можна вживати по осередках щоб заохочувати та зберігати вжиток української мови та елементарних сумівських слів.
 
Практичні Поради:
 
1. Два рази сказати по українському – тоді перекладати.
2. Парувати юнацтво що володіє українською разом із тими що не володіють щоб вони перекладали – а не завжди виховник перекладає.
3. Використовувати і вживати мову на ройовий/ відділових сходинах щоб діти повторювали одне або два головні речення – головні точки в українські мові та щоб зрозуміли значення та концепцію слів.
4. Творити мовні гри та вживати з юнацтвом.
5. Роздавати нагороди коли діти стараються вживати мову.  Рівнож похвалювати і нагороджувати вжиток українських та сумівських слів. Можна придумати різні системи нагороди.
6. Признаватися коли ми (виховники) самі не знаємо слово (вислів) або потребуємо перекладу бо тоді діти розуміють що кожному може бути тяжко з мовою але ми всі стараємося.
7. Створити словник елементарних українських слів і сумівських слів на світовому рівні що всі виховники вживають.  Треба поділитися з батьками.
 

12.00-13.00 -“Як представити СУМ батькам, які не виховувались в СУМі” (подр. Ліда Василин, Канада)

Презинтація <PDF>

13.00-14.00 – обід

Робота майстер-класів за напрямками

14.00-15.00 – Основна ціль виховної праці з старшим юнацтвом – громадське виховання і дискусії як засіб його здійснення (др. Ігор Мірчук, США)

Важливе місце у сумівській виховній праці повинно займати суспільногромадське виховання. СУМ відрізняється від інших молодечих організацій в тім, що унапрямлює своїх вихованків до активної праці для свого народу в українській громаді як невід’ємної частини становлення духово здорової людини. Не є перебільшенням твердити, що в країнах діяспори українські громади покладаються у великій мірі на СУМ для подальшого активного існування. А відсутність громадсько вироблених діячів і суспільства — одна з головних причин, чому так тяжко приходиться Україні збудувати добре функціонуючу державу.

Майстеркляса про громадське виховання розглядала різноманітність форм, в яких таке виховання може проходити з юнацтвом. Не вистачить просто виносити цю тему в гутірках чи вишколах, бо йдеться про вироблення певних якостей, нахилів, поведінки і способу мислення, що повинні залишитися з людиною на все життя. Насамперед треба зрозуміти, що через відмінні психологічні спроможності, властиві свойому віку, громадське виховання буде інакше виглядати у праці з молодшим юнацтвом від праці з старшим юнацтвом. У віці молодшого юнацтва велику увагу слід віддати впоєнні здорових суспільних рис. Із старшим юнацтвом громадське виховання повинно проходити в руслі наставлення юнацтва до вироблення світогляду, ядром якого є свідомість громадського обов’язку. Для органічного випрацювання власного світогляду мабуть найбільш надаються дискусії на теми, що спонукають юнацтво застоновитись над вартостями і життєвими позиціями.

У 100-річчя смерти Івана Франка, який дав чудовий приклад невтомного громадяського діяча, за що і прозваний «Великим  Каменярям» варто пригадати, що у сумівській виховній праці громадське виховання повинно займати одне з пріоритетних місць.

Презинтація <PDF>

15.15 -16.15 – “Сучасні технології у виховній праці» (др. Віктор Курилик, США)

Презентація знайомить з новими підходами у виховному процесі, зокрема, використання мультимедії, для чого це потрібно робити і наскільки це може збільшити ефективність виховної роботи. На прикладі відео кліпу “Злива” розглядається ефективність використання відео, щоб розкрити юнацтву відчуття Майдану, зокрема, для чого українці 93 дні протестували і чим це закінчилось. А також, які типи питань потрібно задавати, щоб підвищити критичне мислення та закріпити знання про Майдан. Даються поради з чого починати працюва та де шукати відповіді на питання коли нема нікого поруч. У практичній частині робиться спроба створити новий мультимедійний проєкт з кількох відео (завантажений з інтернету або знятих на власній камері): як почати працювати, робити заголовки (субтитри), змінювати аудіо та відео, записувати нове відео. В кінці подаються висновки як робота над мультимедійними проєктами змінює виховний процес.

Презинтація <PDF>

16.30-17.30 – «Ідеальне сумівське таборування» (подр. Марійка Поліщук, США)

   Подруга Марія Поліщук у своїй презинтації звернула увагу на важливі аспекти  ідеального сумівського таборування. Цьогорічне таборування повинно переводитись під гаслом “Україна починається з тебе”.  Надзвичайно важливим є впровадження річниць, які відзначаються в СУМі, у виховну програму таборів,  а саме:

 

  • 75-річчя відновлення державності України Актом 30-го червня
  • 25-річчя проголошення Незалежності України
  • 20-річчя прийняття Конституції України
  • 150-річчя народження Михайла Грушевського
  • 30-річчя Чорнобильської трагедії
  • 70-річчя відновлення СУМ в діаспорі
  • 70-річчя СУМ в Німеччині

 

Плануючи будь-який сумівський табір, ми повинні пам’ятати про основне завдання нашої  організації: виховання української молоді в  патріотичному, національному, загальноосвітньому та фізичному аспекті під гаслом СУМу  “Бог і Україна”. Вибираючи тему табору важливо пам’ятати про розкриття цієї тематики.  Назви підтаборів,  роїв, гасла дня, гутірки, спів, ватра, різноманітні  імпрези та прогулянки повинні бут  тісно зв’язані з темою табору, розкривати цю тему.

Важлива роля покладається на  виховника та впорядника у виховному процесі таборування, а також на їхній вплив на здруження юнацтва  в роях. Виховник та впорядник повинні бути прикладом, гідним для наслідування.

Згідно Правильника СУМ для здачі юнацьких переходових іспитів повинні бути виконані певні передумови. Виконання цих вимог важливо включити  у програму кожного сумівського табору: табору суменят, виховно-відпочинкового, виховно-спортовогo, виховно-мистецького тa виховно-вишкільного таборів.

Літня пора – це не тільки час сумівського вишколу, час підготовки виконання передумов та вимог переходових юнацьких іспитів, але перш за все  – це час відпочинку  та  можливість запізнання нових друзів. Тому є важливим організувати  літній відпочинок нашого юнацтва у сумівському таборі.

16.30 – 17.30 – «Проекти, що об’єднують» (подр. Анна Федечко)

17.30-18.30 – «Святкування 70-річчя СУМ» (подр. Зоряна Кілик і Богдана Гонтар, Канада)

18.30 -19.30 – Вечеря

19.30 -20.30 – Дружня вечірка

5 червня 2016 року, неділя

9.00 – 10.30 – Служба Божа

10.30 – 11.00 – Сніданок

11.00 – 13.00 – Спільна сесія «Виклики майбутнього для виховництва»

13.00 -14.00 – Обід

14.00 -15.00 – Підсумки. Закриття конференції



Комунікат Президії та Відзначення
Резолюції: Узагальнені | Виховні | Політичні | Організаційні | Видавничі | Комунікаційні
Обрані: Світова Управа | Контрольна Комісія | Товариський Суд


Конференція Виховників (1) | Конференція Виховників (2) | Конференція Дружинників


Cвітовий Конґрес: Обіжник | Календарець | Aнкети
Конф. Виховників:Обіжник | Програма
Конф. Дружинників: Оголошення | Обіжник | Програма | Aнкета