«Гартуйсь!» – перший сумівський табір для українських дітей в Іспанії

0
596

Табір «Гартуйсь!»: останній повний день та закриття

FullSizeRender (1)

Останній повний день таборування не відзначився нічим принципово новим, хоча були цілком й незнайомі точки в програмі – ручні роботи та танці (банци). Окрім традиційного моря, діти доплітали маскувальну сітку для військових, а для мамів виготовляли ляльку-мотанку. Весь табір опанував королівський банц та ковбойський танець. Традиційну сієсту була скорочено за рахунок українських мультфільмів для всіх неохочих до пообідового сну.

IMG_1376Вечірня програма, яка складалася з традиційної сумівської «вулиці», неочікувано мала продовження за рахунок змагань з «дітьми в потребі», які тривало спостерігали за нами, а тоді попросили приєднатися. Пізня вечірна збірка, яка відбулася в присутності іспанських дітей та виховників була невеличкої пропагандою України. Адже на апелі, коли співали український гімн, іспанці  припинили розмови, а діти приєдналися до нас.

IMG_1402Це був останній повний день табору. А в неділю, 28 червня, табір реалізував останню точку програми, яка була давно запланована – відвідав озеро, де живуть фламінго.

Після цього відбулося обговорення та закриття нашого табору. Напередодні ввечері нарешті знайшлася валіза друга коменданта, то таборовики на останню збірку отримали таборові футболки, а комендант – нагоду скупатися в морі.

IMG_1190 IMG_1183

Забираючи юнацтво батьки висловлювали побажання робити сумівське таборування в Іспанії щорічним, але слово не лише за СУМом, але й українською громадою в Іспанії.

IMG_1170


IMG_1291

Razom nas more! Або третій день табору «Гартуйсь!»

 

Сумівське таборування в Іспанії, на свій третій день ввійшло в фазу розміреного таборового життя. І хоча сьогодні пройшов повний другий день, юнацтво звикло до розладу й самостійно відслідковувало усі зміни, які намагалася запровадити команда. Тому будь-яке скорочення «морської» програми чи інші програмові деталі діти вираховували з точністю швейцарських годинників.

IMG_1127Як і в попередній день, юнацтво двічі відвідувало пляж та море, де було зіграно велику кількість популярних сумівських ігор, в тому числі й легендарний сум-бол. До обіду окремо по роях відбулися гутірки про військові події на Східній Україні, а молодше юнацтво художньо зобразило сучасні події в Україні. Також спільно відбуто гутірку з сумознавства, піл час якої діти мали змогу побачити відео з життя Лондонського осередку (Великобританія) та почути коментарі др.Влодка Павлюка, побачити мультимедійні презентації осередку Етобіко (Канада), а також відео та пояснення про Злети ЮСУМ в Америці та таборування на оселі «Бескид». Як підсумував на підсумковій свічці один із юнаків з-під Мадриду: «Найважливіше нам тут створити громаду…».

IMG_1120Після «сієсти» діти познайомилися з сучасною українською музикою переглядаючи відео-кліпи різноманітних виконавців (Христина Соловій, ОЕ, Тартак, The Вйо, Los Colorados, Гайдамаки, Ot Vinta та інші). Зважаючи на тематику дня, а також перегляд кількох тематичних кліпів, ввечері юнацтво плело маскувальну сітку для захисників української землі.

Чим потішило юнацтво виховників – в межах своїх роїв «Бандерівки» і «Соколи» в дітей створилося своє самоврядування, а хлопці навіть роздали один одному псевдо. Щоправда досі не розв’язані різноманітні термінологічні проблеми. Коли вчергове один із юнаків кликав: «Вчителько! Вчителько!», то втомлена виховниця лише зауважила: «Звертайся до мене «Аміґо»…

IMG_1145Що також важливо для нас – що іспанці почали звертати увагу на фото із зони АТО, які іспанською мовою підписали таборовики. А обслуга в кухні, вражена співами до трапези ввечері видала всім незаплановану порцію йогурту та солодощів.  

Попереду останній повний день таборування…


IMG_1268

«Моря забагато не буває» або другий день табору «Гартуйсь!»

                 Таборування на березі Середземного моря вносить свої корективи в усталену уяву про сумівські табори. От, скажімо,  початок дня на морі: зважаючи на немилосердну спеку таборовики змушені морську купіль організовувати з самого ранку. Після ранкової збірки табір на дві години переходить на пляж, де також має ранковий сніданок-перекуску.

           IMG_0985 (1)     Наступні дві години присвячені гутіркам та дотичним завданням. Скажімо молодші діти мали гутірку «24 причини гордитися Україною», що присвячено 24-річниці Незалежності України. А після цього діти будували будинок. Старше юнацтво аналізувало «Революцію Гідності», а далі готували іспанські підписи до фото з України й розташовували ці фотографії на території центру, де ми мешкаємо. Справа в тім, що окрім нас тут також таборують іспанські діти і це є нагодою познайомити  місцевих школярів з подіями в Україні.

Після обіду (і сієсти) ми мали інтелектуальний змаг з українознавства, а далі розважальну програму на морі. Вечір закінчився переглядом першого дитячого українського мюзикла «Трубач», підбиттям підсумків та «іскрою».

IMG_1103Слід зазначати, що юнацтво відважніше вітається «Гартуйсь!», співає традиційні наші пісні до їжі та після, а також досить вправно виконує всі накази на збірці. Щоправда, досі після гучних монологів іспанською викрикують «Вчителька! Вчителька!» А хітом дня є крик допомоги від найстаршого юнака Назара до Андреї Кардаш (з Канади). Коли менші діти намагалися Андрею «відправити на дно», то Назар поспішив на допомогу: «Англічанко, я Вас врятую!»

IMG_1053Хто дійсно досить насолодився морем і мріє в нього більше не заходити, то це наші виховники, яким доводиться виконувати й роль «буйків» за які дітям заборонено запливати. Себе ж виховники стримано називають «малосольними огірками», адже незвичним до моря сумівцям наша програма є досить насиченою. Але, ще залишається два повних дні щоб повністю вбутися й акліматизуватися. Що стосується співпраці та розуміння юнацтва та виховників, то «акліматизація» уже пройшла швидко та успішно і табір функціонує як єдиний механізм. 

IMG_1282 табір



Untitled324 червня, на узбережжі Середземного моря, розпочався перший сумівський табір для українських дітей в Іспанії. Участь в таборі під назвою «Гартуйсь!» взяло 14 юнаків і юначок з регіонів Мурсія та Мадриду. І хоча початково передбачалося таборування дітей віку старшого юнацтва, але відважилися таборувати на морі здебільшого діти 10-13 років.

Командно-виховницький склад табору нараховує 4 виховників, які представляють одразу 3 сумівські країни – Андреа Кардаш (Канада), Влодко Павлюк (Велика Британія), Лідія Фісунова та Святослав Липовецький (Україна).

Табір, який розпочався по обіді одразу включив цілий ряд точок притаманних сумівському таборуванню: збірка-відкриття та вечірня збірка, інтерактивні знайомства, «козаки-татари» та спів пісень, а ще –  «Ніч вже йде» та «іскра». І, очевидно, купіль та розваги на березі моря.

G003110265-років тому СУМ уже існував в Іспанії, відтак, цей табір є поверненням сумівців в цю країну. Про його потребу свідчить бодай той факт, що це єдиний український табір, який відбувається цього року в Іспанії. Він став можливим завдяки попередній підготовчій праці референтури зовнішніх зв’язків при Світовій Управі.

Табір «Гартуйсь!» є спільним проектом Спілки Української Молоді та Асоціації Українців Регіону Мурсія й триватиме до 28 червня 2015 року.

Untitled1