Що? На засіданні СУ СУМ, що відбулося в жовтні 2019 р. в Мюнхені, прийнято рішення про видання ювілейного фотоальбому присвяченого 75-літтю СУМ в діаспорі. Це видання передбачено у форматі «coffee table book» – книги, яка міститиме в основному фотографії та невеличкий текстовий супровід у вигляді підписів чи коментарів.

* подані на цій сторінці  зображення є зразками, а не оригінальним відповідником обкладинки фотоальбому

Хто? Для підготовки видання затверджено редколегію, до якої входять: Гарі Несмашний, Орест Антошків, Святослав Липовецький та Юрій Заруцький. Водночас кожна Крайова Управа зобов’язана подати фото для майбутнього альбому. Остаточний відбір фото, їх затвердження та друк лежать на відповідальності редколегії.

Коли? Зважаючи, що книга має з’явитися друком в ювілейному 2021 році, то часові рамки її підготовки є наступні: до 1 червня 2020 року КУ повинні подати редколегії фото, а на 1 грудня 2020 очікуємо готовий макет книги.

Які змістовні вимоги до фото? Альбом не є книгою з історії СУМу і його завданням є дати уяву про СУМ та викликати позитивні емоції. Тому редколегія при відборі фото враховуватиме їх історичну та мистецьку цінність.

Нижче є подано зразки фото, які насамперед цікавлять редколегію.

Які технічні вимоги до фото?  Фото варто сканувати при якості не менші за 300 dpi (dots per inch) – в налаштуваннях сканера Ви маєте змогу обрати при якій роздільній здатності сканувати – 200, 300, 400 чи більше dpi. Зазвичай для великих фото достатньо 200 dpi, натомість, якщо фото малого формату, а ми хочемо його подати в альбомі на цілу сторінку – то в такому разі нам необхідно сканувати при 300 dpi. Відтак, роздільна здатність фотографії (dimensions) становитиме понад  1000 пікселів на дюйм. У властивостях будь-якого фото вказано їх розмір (до прикладу – 1181 x 1772).

відмінність при скануванні 72 (ліворуч) і 200 (праворуч) dpi.

Важливо пам’ятати, що фото варто зберігати в форматі TIFF (на відміну від звичного JPG фото займатиме більший об’єм, але який є якісніший для друку). Та якщо мова йде про сучасні фото, які зроблені цифровими фотоапаратами чи телефонами – то краще їх надсилати в оригінальному форматі (чи це традиційний JPG, чи це формат для Apple – HEIC).

Як підписуємо фото й куди надсилаємо? Всі фото з кожної країни варто підписувати в одному стандарті. Пропонуємо наступний варіант: дві літери скорочення країни (ua, us, gb, de, ca, au і т.ін.) та порядковий номер фото. До прикладу, якщо з Канади буде 100 фото, то кожне з них повинне бути підписане від «ca_1» до «ca_100». В окремому файлі ворд просимо вказати, яка подія зображена на фото,  а також рік чи точніша дата, якщо відома.

Фото можна пересилати через зручні Вам файлообмінники – від dropbox та fex.net й до google-диск. Посилання надсилаються на скриньку [email protected]

Контактна особа: для зручності спілкування просимо до 1 березня 2020 року подати контактну особу з кожного терену, яка відповідатиме за збір та надсилання фото.

Зразки фото, які насамперед цікавлять редколегію (1)
Зразки фото, які насамперед цікавлять редколегію (2)