Завершився зимовий табір СУМ в Україні

0
71

У селі Тухля, Львівської області завершився перший цьогорічний крайовий табір Дружинників СУМ в Україні, гаслом і назвою якого були слова «Ідея і Чин».

Краще осягнути їх суть і значення таборовикам допомогли гутірки про знакових осіб, які творили українську дійсність: митрополит-новатор Андрей Шептицький, поетка Леся Українка, наші сучасники-сумівці – Віра Гайдамаха і Микола Чабан.

Кожен з них зробив свій внесок в спільну Українську справу, а, отже, – в майбутнє нації і держави.

Один із таборових днів сумівці присвятили проектуванню міста з ідеальними умовами для життя, вивчаючи громадські потреби. Також обговорили значення та важливість символів, зокрема, назви вулиць. Підняли питання необхідності декомунізації. Провели цікаві вправи на командотворення та креативне мислення.

Також поговорили про інформаційні війни та інформаційну безпеку, про необхідність якісної комунікації, працюючи в команді. Розробили стратегію інформаційного супроводу сумівських заходів та розпочали підготовку до великого таборового проекту.

Реалізували його в селищі Славське. Крім сумівців, учасниками проєкту, присвяченого Лесі Українці, стали вчителі місцевої школи.

Розповідає таборовичка Ярина Радченко: «Проєкт допоміг не тільки розвинути свої комунікаційні та креативні навички, але й, що найголовніше, вшанувати пам’ять нашої видатної співвітчизниці. Нашими “речниками” стали вчителі Славської школи, які допомогли реалізувати частину проєкту. Тож дякуємо їм за цю допомогу!».

Розповідає сумівка Надія Кубикевич: «Прекрасно, коли маєш змогу нагадати перехожим про істинно українське. Чудово, що декотрі на питання «А ви знаєте, що сьогодні 150 років з Дня народження Лесі Українки?» відповідають впевнено «Так!». Добре, що на відповідь «ні» знайдеться компанія зі Спілки Української Молоді, яка розповість про все і подарує листівочку на згадку!».

Після днів, що були наповнені пізнавальними лекціями та цікавими проєктами, дружинники вирушили у гори. І довелося їм не просто подорожувати, але й пізнавати давнину і згадувати колишню славу українців на горі Маківка, яка стала місцем кривавої битви українських січових стрільців та царських військ. Також дружинники відвідали цвинтар усусусів, де помолилися за земляків, що полягли у непростому бою.

Табір добіг до кінця – але спогади про надзвичайно активно і корисно проведений час ще довго будуть надихати його учасників!